Więcej artykułów >

 Wyprawka dla niemowlaka - naturalne kosmetyki marki Pure Beginnings Organic Baby

Wyprawka dla niemowlaka - naturalne kosmetyki marki Pure Beginnings Organic Baby

Kiedy kompletujemy pierwszą wyprawkę, zastanawiamy się jakie kosmetyki będą najlepsze dla niemowlaka? Korzystamy z porad i dużo czytamy, a kiedy już wybierzemy odpowiednie, które nie uczulają, mają dobry skład i skutecznie działają, najlepiej stosowalibyśmy je do czasu, aż dziecko dorośnie… Na szczęście są jednak mamy i tatusiowie też, którzy mają podobnie, ale idą o krok dalej i tworzą…
Czytaj dalej
FAQ: Klasyka inaczej, czyli kosmetyki, które możesz wykorzystać w inny sposób niż sugeruje producent.

FAQ: Klasyka inaczej, czyli kosmetyki, które możesz wykorzystać w inny sposób niż sugeruje producent.

Wszyscy doskonale znamy chociaż jeden produkt, który 95% z nas wykorzystuje nie tylko do tego, co sugeruje jego producent… Czy tylko ja pomyślałam o chusteczkach nawilżanych dla dzieci? :-) Założę się, że większości z Was zdarzyło się ich używać “niezgodnie” z ich przeznaczeniem. Jednak dzisiaj nie o chusteczkach, a o innych produktach, które okażą się skuteczne również jeśli wykorzystacie je w nieco inny sposób niż sugeruje producent. Odpowiem na zadawane przez Was pytania pielęgnacyjne, ale żeby było trudniej będę polecała właśnie takie niestandardowe rozwiązania.
Czytaj dalej
Eko- pielęgnacja według polskich producentów kosmetyków

Eko- pielęgnacja według polskich producentów kosmetyków

Polskie kosmetyki naturalne są doceniane przez użytkowników nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale również na świecie. Wielokrotnie, myśląc o ich producentach, zastanawiałam się co stanowi motywację, aby tworzyć produkty, które tak idealnie łączą wiedzę i umiejętności specjalistów z tym co daje nam Matka Natura. W związku z tym, że bardzo często zdarza mi się odwiedzać różne targi  i spotykać twórców kosmetyków naturalnych, postanowiłam zapytać ich, co jest inspiracją do tworzenia pielęgnacji istniejącej w symbiozie z naturą? Jeśli jesteście ciekawi jak robią to: Be The Sky Girl, Laboratorium Naturella, Hagi, Akemie Cosmetics czy Fresh& Natural, niżej znajdziecie odpowiedzi…
Czytaj dalej

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne i organiczne? "
...natura wie najlepiej!"

Kosmetyki naturalne są produkowane z substancji roślinnych oraz mineralnych. Często mówiąc o nich używa się zamiennie określeń ekologiczne, organiczne, bio, naturalne. Ich formuły bazują na zimnotłoczonych olejach, masłach, ekstraktach roślinnych, olejach eterycznych. W związku z zastosowaniem naturalnych substancji, produkty te wykazują wysoką biozgodność ze skórą ludzką, dzięki czemu są w stanie pielęgnować ją i powodować, że naturalne procesy fizjologiczne będą zachodziły. Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne i organiczne? Przeczytajcie.

Kosmetyki naturalne opóźniają proces starzenia skóry bazując na pobudzaniu jej własnej zdolności do regeneracji i odnowy. Najważniejsze jest to, że skóra może regenerować się w swoim rytmie, bez ingerencji substancji chemicznych, które czasami zbyt agresywnie oddziałują jeśli jest delikatna i wrażliwa. Kosmetyki naturalne pobudzają mechanizmy samoregeneracji i odbudowy zniszczonych warstw epidermy.

Kosmetyki naturalne są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, które mogą podrażniać, działać komedogennie, powodować alergie i choroby skórne. W produktach organicznych unika się stosowania SLS, SLES, glikolu propelynowego, ftalanów, parabenów, parafiny, wazeliny (innych ropopochodnych), PEG, PPG, silikonów, donorów formaldehydu, nanocząsteczek, substancji odzwierzęcych, GMO, sztucznych barwników i zapachów.

Kosmetyki naturalne, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mają bardzo przyjemną konsystencję. Kremy naprawdę szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy. Naturalne substancje myjące zastosowane w żelach i piankach oczyszczających naprawdę usuwają zanieczyszczenia, a przy tym nie przesuszają skóry.

Często kosmetyki oprócz tego, że są naturalne i mają naprawdę dobry skład, posiadają również certyfikat, który potwierdza, że w danym produkcie składniki pozyskane z upraw ekologicznych stanowią konkretny procent jego zawartości. Najczęściej spotykanymi certyfikatami są Ecocert Greenlife, Soil Association, NaTrue, BDiH itd.

W ekodrogerii, znajdziecie tylko produkty najwyższej jakości, pozbawione wszelkich niebezpiecznych substancji, o których pisaliśmy wcześniej. W naszym asortymencie mamy zarówno kosmetyki naturalne jak i organiczne, ekologiczne środki czystości oraz bezpieczne produkty dla dzieci. Dodatkowo warto skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa, aby wybrać najlepsze produkt dla siebie, dopasowane do rodzaju skóry oraz potrzeb. Śledzimy nowinki, które pojawiają się na rynku, jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o produkty ekologiczne. Gwarantujemy wysoką jakość oraz dobry skład.

 • Dostawy nawet w 24h

  Dostawa kurierem w 24h od momentu złożenia zamówienia

 • Obsługa klienta

  Telefoniczna obsługa klienta w godz. 11:00 - 18:00 (pn-pt)

 • Płatności

  Bezpieczne płatności przelewem, kartą płatniczą czy za pobraniem

Kontakt z Nami:

ekoDrogeria.pl


Adres:                          Boya Żeleńskiego 2/U6
                                    00-621 Warszawa

Telefon:                       +48 784 80 26 44

Email:                          sklep@ekodrogeria.pl