Więcej artykułów >

Pozbądź się cellulitu do lata! Skuteczne sposoby na cellulit

Pozbądź się cellulitu do lata! Skuteczne sposoby na cellulit

Marcowe słońce coraz wyżej i ani się obejrzymy, a będziemy zrzucać kolejne warstwy odzieży. Płaszcze, kurtki, swetry, nie będą już nikomu potrzebne, z dna szafy wyciągniemy spódniczki i sukienki, które odsłaniają więcej… Styczniowe plany diety oraz treningów, trochę się jednak w tzw. “międzyczasie” zdezaktualizowały, ale spuśćmy na to zasłonę milczenia. Po drodze był przecież tłusty czwartek, Walentynki oraz Dzień Kobiet, więc każda z nas zrozumie, dlaczego dieta zeszła na dalszy plan... Siłownia i basen zawsze tak daleko, a na bieganie ciągle za zimno. To nie są odosobnione przypadki, zapewne znaczna część kobiet czytających ten tekst, myśli… hm, jakby znajomo brzmi. Nie ma sensu żyć przeszłością! Teraz najważniejsze jest to, aby zewrzeć szyki i wygrać tę nierówną walkę z ogromnym wrogiem prawie każdej kobiety- cellulitem. W dzisiejszym artykule obnażam całą prawdę o nim i podpowiadam jak go skutecznie pokonać.
Czytaj dalej
Biodegradowalne pieluszki dla dzieci Beaming Baby

Biodegradowalne pieluszki dla dzieci Beaming Baby

Pieluszka jest czymś co towarzyszy noworodkowi od pierwszych godzin po urodzeniu i pozostaje z nim dopóki nie nauczy się korzystać z nocnika. Z małymi przerwami na kąpiel oraz tzw. “wietrzenie” pupy, Maluch nosi pieluchę przez pierwsze 2,5- 3 lata życia. To również czas bardzo intensywnego rozwoju dziecka. Pieluszka powinna stanowić rozwiązanie, a nie być problemem... Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo pieluszek jednorazowych. Ja chciałabym Wam dzisiaj pokazać, że chcąc korzystać z jednorazówek wcale nie musimy produkować ton śmieci, które następnie wylądują na wysypisku i będą zalegać tam przez setki lat. Poza tym nie musimy wcale narażać delikatnej skóry Malucha na kontakt ze szkodliwą chemią. Jak to zrobić? Przeczytajcie.
Czytaj dalej
Ranking płynów do higieny intymnej. Bez wstydu o higienie intymnej.

Ranking płynów do higieny intymnej. Bez wstydu o higienie intymnej.

Higiena intymna to ważny i bardzo złożony temat. To nie tylko stosowanie tamponów czy podpasek podczas miesiączki, ale codzienne troska i utrzymywanie w odpowiedniej kondycji jednego z najbardziej delikatnych i wrażliwych obszarów naszego ciała, czyli właśnie okolic intymnych. Czy higiena powinna wykonywana codziennie powinna się różnić od tej stosowanej podczas, np. długiej podróży czy w czasie miesiączki? Czy da się mówić bez wstydu o higienie intymnej? Jakie właściwości powinien mieć kosmetyk przeznaczony do mycia okolic intymnych? Który płyn do higieny intymnej jest najskuteczniejszy? Odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań znajdziecie w nowym artykule.
Czytaj dalej

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne i organiczne? "
...natura wie najlepiej!"

Kosmetyki naturalne są produkowane z substancji roślinnych oraz mineralnych. Często mówiąc o nich używa się zamiennie określeń ekologiczne, organiczne, bio, naturalne. Ich formuły bazują na zimnotłoczonych olejach, masłach, ekstraktach roślinnych, olejach eterycznych. W związku z zastosowaniem naturalnych substancji, produkty te wykazują wysoką biozgodność ze skórą ludzką, dzięki czemu są w stanie pielęgnować ją i powodować, że naturalne procesy fizjologiczne będą zachodziły. Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki naturalne i organiczne? Przeczytajcie.

Kosmetyki naturalne opóźniają proces starzenia skóry bazując na pobudzaniu jej własnej zdolności do regeneracji i odnowy. Najważniejsze jest to, że skóra może regenerować się w swoim rytmie, bez ingerencji substancji chemicznych, które czasami zbyt agresywnie oddziałują jeśli jest delikatna i wrażliwa. Kosmetyki naturalne pobudzają mechanizmy samoregeneracji i odbudowy zniszczonych warstw epidermy.

Kosmetyki naturalne są pozbawione szkodliwych substancji chemicznych, które mogą podrażniać, działać komedogennie, powodować alergie i choroby skórne. W produktach organicznych unika się stosowania SLS, SLES, glikolu propelynowego, ftalanów, parabenów, parafiny, wazeliny (innych ropopochodnych), PEG, PPG, silikonów, donorów formaldehydu, nanocząsteczek, substancji odzwierzęcych, GMO, sztucznych barwników i zapachów.

Kosmetyki naturalne, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mają bardzo przyjemną konsystencję. Kremy naprawdę szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy. Naturalne substancje myjące zastosowane w żelach i piankach oczyszczających naprawdę usuwają zanieczyszczenia, a przy tym nie przesuszają skóry.

Często kosmetyki oprócz tego, że są naturalne i mają naprawdę dobry skład, posiadają również certyfikat, który potwierdza, że w danym produkcie składniki pozyskane z upraw ekologicznych stanowią konkretny procent jego zawartości. Najczęściej spotykanymi certyfikatami są Ecocert Greenlife, Soil Association, NaTrue, BDiH itd.

W ekodrogerii, znajdziecie tylko produkty najwyższej jakości, pozbawione wszelkich niebezpiecznych substancji, o których pisaliśmy wcześniej. W naszym asortymencie mamy zarówno kosmetyki naturalne jak i organiczne, ekologiczne środki czystości oraz bezpieczne produkty dla dzieci. Dodatkowo warto skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa, aby wybrać najlepsze produkt dla siebie, dopasowane do rodzaju skóry oraz potrzeb. Śledzimy nowinki, które pojawiają się na rynku, jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o produkty ekologiczne. Gwarantujemy wysoką jakość oraz dobry skład.

  • Dostawy nawet w 24h

    Dostawa kurierem w 24h od momentu złożenia zamówienia

  • Obsługa klienta

    Telefoniczna obsługa klienta w godz. 9:00 - 16:00 (pn-pt)

  • Płatności

    Bezpieczne płatności przelewem, kartą płatniczą czy za pobraniem

Kontakt z Nami:

ekoDrogeria.pl


Adres:                          Boya Żeleńskiego 2/U6
                                    00-621 Warszawa

Telefon:                       +48 784 80 26 44

Email:                          sklep@ekodrogeria.pl