Kategorie

EkoDrogeria Blog

FAQ: Dwutlenek tytanu w kosmetykach– czy jest szkodliwy?

FAQ: Dwutlenek tytanu w kosmetykach– czy jest szkodliwy?

Zacznijmy od tego, że co roku w okresie wiosenno- letnim w internecie i nie tylko, artykuły na temat ochrony przeciwsłonecznej, zaczynają pojawiać się jak grzyby po deszczu. Najszerzej komentowane są zwykle tematy związane z filtrami mineralnymi (titanum dioxide i zinc oxide). Zaczęło się od wykluczenia ze stosowania w kosmetykach na dobrych kilka lat tlenku cynku, po czym jednak okazało się, że jest bezpieczny i od 2016 roku dalej można go stosować w kosmetykach przeciwsłonecznych. Wiele kontrowersji pojawia się również wokół dwutlenku tytanu (titanum dioxide). Czy są one słuszne? Bardzo wiele z takich dyskusji jest prowokowana przez osoby, które przedstawiają nieaktualne dane lub utożsamiają filtry mineralne z nanocząsteczkami. Na bazie dostępnej literatury oraz badań, postaram się rozwiać wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa stosowania dwutlenku tytanu. Opowiem o zastosowaniu go w kosmetykach przeciwsłonecznych oraz kosmetykach kolorowych.
Czytaj dalej
Polska firma, polskie kosmetyki, polskie surowce... Only Bio i Only Eco!

Polska firma, polskie kosmetyki, polskie surowce... Only Bio i Only Eco!

Ostatnio zastanawiałam się nad tym ile spośród produktów, które stosuję do higieny, pielęgnacji czy sprzątania stanowią te polskie… Postanowiłam to sprawdzić i jeśli chodzi o moje “zbiory”, ok 85% kosmetyków, które stosuję na co dzień mają na opakowaniu informację WYPRODUKOWANO W POLSCE. Dlaczego o tym piszę? Chciałam tym “eksperymentem”, sprowokować dyskusję na temat polskich kosmetyków naturalnych produkowanych na bazie wysokiej jakości polskich surowców. Oferta naturalnych kosmetyków oraz środków czystości tak szybko się rozwija, że można przegapić prawdziwe perełki, których ciągle przybywa. Dodatkowo firmy prześcigają się w zastosowaniu nowych technologii, które sprawiają, że zarówno kosmetyki jak i środki czystości przyjemnie się używa i skutecznie działają. Dlatego właśnie, specjalnie dla Was, postanowiłam porozmawiać z Panem Tomaszem Zaceńskim z Laboratorium Naturella i uzyskać informacje z “pierwszej ręki”...
Czytaj dalej
FAQ: Co polecacie na...?

FAQ: Co polecacie na...?

Dawno nie było takiego postu, a zadajecie mnóstwo pytań, co polecamy na wypadanie włosów, do cery tłustej, na rozszerzone naczynka, na poparzenia posłoneczne itd. Dlatego dzisiaj post z cyklu co polecają eksperci z EkoDrogerii w kontekście problemów, o których nam piszecie. Do każdego pytania podlinkujemy również listę kosmetyków, które będą pomocne oraz postaramy się krótko opisać kilka domowych sposobów, które można zastosować w tej sytuacji. Wybraliśmy 3 zagadnienia, o które pytania padały najczęściej. Dowiecie się co pomoże na opuchliznę i cienie pod oczami. Przyszłe mamy znajdą tutaj odpowiedź, co na rozstępy. Na koniec odpowiemy co polecamy na... wrażliwą skórę twarzy. Zaczynamy!
Czytaj dalej
Wyzwanie "opakowanie".  Sztuka zamknięcia substancji aktywnych w odpowiedniej butelce.

Wyzwanie "opakowanie". Sztuka zamknięcia substancji aktywnych w odpowiedniej butelce.

W ostatnich latach odnotowano olbrzymi wzrost świadomości, jeśli chodzi o składy kosmetyków, pochodzenie substancji aktywnych oraz certyfikaty jakie posiadają kosmetyki, środki czystości, produkty dla dzieci itd. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że nie mniej ważne jest opakowanie, w którym przechowywany jest produkt. To bardzo trudny i złożony temat, bo jak zwykle w takich sytuacjach medal ma dwie strony… Czy, aby na pewno wszystkie marki, które deklarują, że produkują kosmetyki naturalne/ ekologiczne/ organiczne, pakują swoje produkty w opakowania z bezpiecznych materiałów? Udało mi się na ten temat zasięgnąć opinii jednego z polskich producentów kosmetyków, który w zabezpieczenia swoich produktów, stosuje aż trzy rodzaje materiałów, z których wykonane są opakowania. Zapraszam na krótką opowieść o tym w co najlepiej “zapakować” kosmetyk, przygotowaną wraz z Laboratorium Naturella, producentem kosmetyków Only Bio oraz środków czystości Ony Eco.
Czytaj dalej
FAQ: Kosmetyki Only Bio i środki czystości Only Eco

FAQ: Kosmetyki Only Bio i środki czystości Only Eco

Bardzo dużo pytań zadajecie nam na temat polskich marek kosmetycznych, które możecie znaleźć w naszej ofercie. W związku z tym, staramy się dostarczać Wam wiedzę z “pierwszej ręki” i pytamy u źródła. Dzisiaj na nasze, a właściwie Wasze pytania, odpowiedzieli specjaliści z Laboratorium Naturella, producenta kosmetyków Only Bio oraz środków czystości Only Eco. Jesteście ciekawi, co nam odpowiedzieli na pytanie czy biorafinacja ma jakiś związek z ropą naftową? Skąd biorą rzepak, który potem wykorzystują do produkcji kosmetyków? A może jesteście zainteresowani, czy stosowanie oleju palmowego w ich produktach nie przyczynia się do wycinania lasów tropikalnych i zabijania orangutanów? Przeczytajcie ten wpis do końca, bo zawarliśmy w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, w kontekście surowców wykorzystywanych w procesie produkcyjnym przez Laboratorium Naturella.
Czytaj dalej
Rzepak to odmiana kapusty... czego jeszcze o nim nie wiecie?

Rzepak to odmiana kapusty... czego jeszcze o nim nie wiecie?

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu widział rozciągające się po horyzont, jaskrawo- żółte pole rzepaku... Okazuje się, że oprócz tego, że cieszy oko i urozmaica krajobraz, ma mnóstwo zastosowań. Kilka lat temu, gdyby ktoś zapytał mnie, co można zrobić z rzepaku? Odpowiedziałabym, że olej i paszę dla zwierząt. Tak, dokładnie taką wiedzę posiada statystyczny Polak na temat rzepaku. Na szczęście, pojawiają się pasjonaci i innowatorzy, którzy przez swoje odkrycia udowadniają, że z rzepaku można zrobić nie tylko wyżej wymienione, ale również interesujące kosmetyki oraz skuteczne środki czystości. Teraz, gdyby ktoś zapytał mnie o rzepak i o to co można z niego zrobić, z całą pewnością odesłałabym go do zaangażowanych naukowców i badaczy z Laboratorium Naturella, bo kto jak kto, ale oni o rzepaku wiedzą najwięcej. Jeśli i Wy chcecie pogłębić swoją wiedzę, przeczytajcie do końca.
Czytaj dalej
Recepta na naturalne piękno.               Wywiad z marką Nikel.

Recepta na naturalne piękno. Wywiad z marką Nikel.

Niezmiernie rzadko zdarzają się kosmetyki, które robią nie tylko dobre pierwsze wrażenie, ale każde kolejne jest… lepsze. Gdybym miała opisać stosowanie kosmetyków Nikel, porównałabym je do spaceru wśród pól i łąk. Letni poranek, bose stopy i chłodna, orzeźwiająca rosa… Wokół pełno ziół, roślin i kwiatów, które oddają swoje drogocenne właściwości, aby zadbać o moje ciało. To połączenie, którego doświadczam stąpając boso po bujnej, zielonej trawie, zachowuję w pamięci, aby poczuć je na nowo, kiedy będę używała kosmetyków Nikel. Produkty tej marki, to dowód na to, jak nauka idealnie czerpie z natury, bez potrzeby jej sztucznego “ulepszania” i dodawania wszędzie szkodliwej chemii. Udało mi się zapytać o nie u źródła… Nika Brlečić, córka twórczyni marki- Marjany Brlečić, odpowiedziała na moje pytania dotyczące marki, kosmetyków, składników aktywnych i… Sami przeczytajcie!
Czytaj dalej
FAQ: Naturalne dermokosmetyki Nikel

FAQ: Naturalne dermokosmetyki Nikel

Z prawdziwą przyjemnością odpowiadamy na wszystkie pytania, których każdego dnia dostajemy naprawdę wiele. Staramy się wykorzystywać całą naszą wiedzę, aby udzielać merytorycznych odpowiedzi. Dzisiejszy temat jest dla nas podwójnie ciekawy, bo marka Nikel to jeden z naszych ulubieńców pielęgnacyjnych. Od kiedy pojawiła się w Polsce, testujemy i mamy już wielu swoich faworytów. Dzisiaj odpowiadamy na Wasze pytania i… mamy dużo frajdy i edukacji. Dlatego jeśli jesteście ciekawi, które kosmetyki Nikel nie mają glutenu? Jaka jest różnica między kremem Nikelhidris a Nikelnutris? Dlaczego kwiatek immortelle jest magiczny? To trafiliście idealnie. Poza tym, będzie również mały bonus, dzięki jednej z naszych koleżanek, o zastosowaniach kojącego żelu aloesowo- rumiankowego. Zainteresowani?
Czytaj dalej