Kategorie

EkoDrogeria Blog

Higiena jamy ustnej- 5 zasad

Higiena jamy ustnej- 5 zasad

Odpowiednia higiena jamy ustnej to klucz do zdrowych zębów, pięknego uśmiechu oraz mniej godzin spędzonych na fotelu stomatologicznym. Dbania o zęby, ich regularnego szczotkowania i systematyczności w tym temacie, uczymy się już jako dzieci. Jako dorośli, ograniczamy naszą higienę jamy ustnej do użycia pasty i szczotki rano i wieczorem. Nie zawsze to wystarczy… Właśnie dlatego, dzisiaj zebrałam dla Was 5 zasad odpowiedniej higieny jamy ustnej, których wdrożenie poprawi stan zębów i dziąseł oraz pomoże uchronić się przed próchnicą i innymi chorobami. Jeżeli jesteście ciekawi jak dobrać odpowiednią pastę i szczoteczkę do mycia zębów, jak ważne jest stosowanie nitki dentystycznej oraz jakie efekty możecie osiągnąć płucząc usta olejem… Zapraszam Was do lektury artykułu przygotowanego wraz z marką Georganics, której interesujące i nowoczesne podejście do higieny jamy ustnej oraz etyczne podejście do ekologii, zainspirowały mnie do jego napisania.
Czytaj dalej
Ksylitol a zęby, czy słodzik jest zdrowy dla zębów?

Ksylitol a zęby, czy słodzik jest zdrowy dla zębów?

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest pielęgnacja i higiena jamy ustnej. Wielu z nas, dopiero kiedy pojawia się ból i dyskomfort odwiedza stomatologa. Wrzesień jest miesiącem zdrowia jamy ustnej, przypominania o odpowiedniej pielęgnacji oraz o regularnych wizytach na fotelu stomatologicznym. W związku z Europejskim Dniem Zdrowia Jamy Ustnej, który obchodzimy 12 września, postanowiliśmy przybliżyć Wam temat pielęgnacji jamy ustnej w “naszym” stylu, czyli z wykorzystaniem natury… Dzisiaj dowiecie się więcej o pastach na bazie ksylitolu. Czym się charakteryzują, jak działają i dlaczego warto je stosować. W artykule znajdziecie również odpowiedzi na dosyć kontrowersyjne pytania, np. dotyczące pochodzenia ksylitolu. Jesteście ciekawi? Chodźcie!
Czytaj dalej
Jack N'Jill - historia i produkty marki

Jack N'Jill - historia i produkty marki

Kiedy na świecie pojawia się dziecko, jego rodzice starają się zrobić wszystko, aby dopóki samo nie będzie potrafiło, chronić je przed wszelkimi niebezpieczeństwami… Tuląc kiedy płacze, karmiąc, dbając o jego komfort psychiczny oraz o higienę. Staramy się stworzyć mu odpowiednie warunki do rozwoju i zapewnić mu najlepszy start w życie. Pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwsze słowo, pierwszy krok… Jak nadążyć za tym Maluchem, który tak szybko się zmienia i rozwija? Wystarczy kochać i okazywać to podczas każdej codziennej czynności, którą wykonujemy. Dokładnie z takim nastawieniem do tematu wychowania dzieci podchodzą Justin i Rachel, twórcy marki Jack N’Jill, a prywatnie rodzice wspaniałych Maluchów. To właśnie z troski o własne dzieci stworzyli markę, która jest dostępna w trzydziestu krajach na całym świecie, a jej popularność nie słabnie od ponad dwudziestu lat…
Czytaj dalej
Charakterystyka i pielęgnacja skóry tłustej.

Charakterystyka i pielęgnacja skóry tłustej.

Pielęgnacja cery tłustej to nie lada wyzwanie. Nie dość, że cera już po godzinie od nałożenia makijażu, lśni jak księżyc w pełni to jeszcze co rusz pojawiają się na niej niedoskonałości i zaskórniki. Do tego ten gruby naskórek na czole i nosie i rozszerzone pory… Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony pielęgnacji cery tłustej, która jak się okazuje oprócz szeregu wad, ma również kilka niezaprzeczalnych zalet, np. taką, że wolniej pojawiają się na niej zmarszczki. Cera tłusta może wyglądać naprawdę dobrze jeśli dobierzemy do niej odpowiednią pielęgnację i zwrócimy uwagę, aby nie popełniać kilku błędów, które mogą zepsuć efekty nawet najbardziej przemyślanej pielęgnacji. Zainteresowani? Zapraszam do lektury.
Czytaj dalej
FAQ: pielęgnacja cery tłustej

FAQ: pielęgnacja cery tłustej

W czwartek jak zwykle odpowiadamy na Wasze pytania. W związku z porą roku, wiele pytań dotyczy pielęgnacji cery tłustej. Lato to czas, kiedy skóra tłusta staje się bardziej kapryśna niż zwykle. Wysokie temperatury, klimatyzowane pomieszczenia, makijaż nakładany o poranku i zmywany wieczorem oraz szereg innych czynników, powoduje, że cera szaleje i grymasi. Kluczem oczywiście jest odpowiednia pielęgnacja, na temat której więcej informacji znajdziecie w dalszej części tekstu. W artykule, m.in przegląd kremów do cery tłustej na bazie składników aktywnych, które pomogą uporać się z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Odpowiem również na najczęściej zadawane pytanie: czy posiadaczki cery tłustej powinny stosować do demakijażu oleje oraz czy powinny stosować maseczki. Na koniec kilka słów o nadgorliwości… Zapraszam.
Czytaj dalej
Pielęgnacja cery mieszanej z marką Orientana

Pielęgnacja cery mieszanej z marką Orientana

Nawilżać czy matować? To jest pytanie, które najczęściej zadają sobie posiadaczki cery mieszanej. Pielęgnacja cery mieszanej jest skomplikowana i wymaga stosowania kosmetyków do cery suchej oraz tłustej. Ponadto potrzeba czasu oraz wyczucia, aby nauczyć się jej potrzeb oraz wypracować idealny sposób jej pielęgnacji. Jeżeli jesteście ciekawe jak pielęgnować cerę mieszaną, aby wyglądała dobrze i przestała “kaprysić”, w poniższym artykule znajdziecie mnóstwo rad i wskazówek. Opisujemy krok po kroku pielęgnację wraz z produktami, specjalnie wybranymi przez naszych ekspertów do cery mieszanej. Jeżeli jesteście posiadaczkami tego rodzaju cery, to artykuł dla Was.
Czytaj dalej
Ekologiczne pieluchy wielorazowe - czy to dobre rozwiązanie? 

Ekologiczne pieluchy wielorazowe - czy to dobre rozwiązanie? 

Gdy na świat przychodzi dziecko rodzice muszą podjąć wiele mniej lub bardziej ważkich decyzji. Wśród nich jest i ta z pozoru błaha, dotycząca wyboru pieluch. Kilka dekad temu tematu w zasadzie nie było a jedynym powszechnie dostępnym zestawem była tetra plus cerata. Dramat dla wrażliwej skóry dziecka i orka dla rodzica. Nie dziwi więc fakt, że gdy łatwo dostępne stały się pieluchy jednorazowe podbiły rynek i bez mała wyparły pieluszki tetrowe. Po latach ich dominacji przyszła jednak refleksja. Czy świat, aby za chwilę nie utonie pod ich stosami? Czy na pewno są zupełnie bezpieczne dla zdrowia dziecka? A co z ekonomią? Choć pieluchy typu pampers są bardzo wygodne to mają swoje minusy. Są drogie, nie do końca zdrowe a przede wszystkim całkowicie nieekologiczne. Do łask stopniowo zaczęły więc wracać pieluszki wielorazowe jednak w zupełnie nowej odsłonie. Choć oczywiście nadal można korzystać z klasycznej bawełnianej tetry to chyba lepiej sięgnąć po nowe ekologiczne pieluchy wielorazowe.
Czytaj dalej
FAQ: Pielęgnacja włosów z marką Orientana.

FAQ: Pielęgnacja włosów z marką Orientana.

Dostajemy od Was mnóstwo pytań na temat kosmetyków do pielęgnacji włosów marki Orientana. W związku z tym, że właśnie Orientana jest naszą marką miesiąca w sierpniu, to idealny moment, aby odpowiedzieć na Wasze pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące produktów. Pisaliśmy już o pochodzeniu kosmetyków, a dzisiaj odpowiemy na pytania odnośnie pielęgnacji i farbowania włosów produktami marki Orientana. W teście znajdziecie m.in. odpowiedzi dotyczące stosowania henny oraz pielęgnacji włosów przetłuszczających. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do lektury.
Czytaj dalej