Kategorie

Promocje

EkoDrogeria Blog

Krem z filtrem pod makijaż: o czym warto wiedzieć?

Krem z filtrem pod makijaż: o czym warto wiedzieć?

Lato w pełni, słońce wysoko na niebie, a termometr już dawno oszalał. Bez względu na to, czy spędzasz czas w mieście czy na egzotycznej plaży, powinnaś zadbać o ochronę cery przed promieniowaniem UV. Paradoksalnie spędzając czas na urlopie, plażując każdego dnia jest łatwiej, bo nakładasz wysoki fltr, po kilku godzinach go dokładasz i gotowe. Spędzając lato w mieście, kiedy dodatkowo musisz lub chcesz nakładać makijaż, sytuacja staje się troszeczkę bardziej skomplikowana. Właśnie dlatego ten artykuł poświęciłam tematowi doboru odpowiedniego kremu z filtrem do twarzy pod makijaż. Wszystkich zainteresowanych, zapraszam do lektury.
Czytaj dalej
Lato z dzieckiem: jak dbać o skórę dziecka na słońcu?

Lato z dzieckiem: jak dbać o skórę dziecka na słońcu?

Czerwiec rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, a co z tym idzie chętniej planujemy wakacyjne wyjazdy. Dostajemy od Was wiele pytań, co zabrać na plażę z dzieckiem? Jaki krem na słońce dla niemowlaka? Jak chronić niemowlę na plaży, przed szkodliwym promieniowaniem UV? Jeśli Wy również poszukujecie odpowiedzi na powyższe pytania, ten artykuł jest właśnie dla Was. Dowiecie się z niego również czym różni się skóra dziecka od skóry osoby dorosłej oraz jak ta różnica wpływa na jej odporność na czynniki zewnętrzne, a w szczególności promieniowanie słoneczne. 
Czytaj dalej
Alphanova: ochrona mineralna UV

Alphanova: ochrona mineralna UV

Upały i słońce wysoko na niebie zawsze skłaniają nas bardziej niż zwykle do tego, aby pomyśleć o ochronie przed promieniowaniem UV. To bardzo istotne, ponieważ promienie słoneczne mogą nie tylko wywołać poparzenia, ale również nieodwracalne zmiany w strukturze komórkowej skóry. Często dostaję wiadomości z pytaniem, jaką ochronę UV wybrać, z filtrami mineralnymi, chemicznymi, a może naturalne olejki? Dzisiaj wraz z marką Alphanova Sun przeprowadzę Was przez tajniki skutecznej ochrony anty UV, na co zwracać uwagę i co mają wspólnego filtry ochronne z bezpieczeństwem raf koralowych.
Czytaj dalej
 Wyprawka dla niemowlaka  - naturalne kosmetyki marki  Pure Beginnings Organic Baby

Wyprawka dla niemowlaka - naturalne kosmetyki marki Pure Beginnings Organic Baby

Kiedy kompletujemy pierwszą wyprawkę, zastanawiamy się jakie kosmetyki będą najlepsze dla niemowlaka? Korzystamy z porad i dużo czytamy, a kiedy już wybierzemy odpowiednie, które nie uczulają, mają dobry skład i skutecznie działają, najlepiej stosowalibyśmy je do czasu, aż dziecko dorośnie… Na szczęście są jednak mamy i tatusiowie też, którzy mają podobnie, ale idą o krok dalej i tworzą…
Czytaj dalej
FAQ: Klasyka inaczej, czyli kosmetyki, które możesz wykorzystać w inny sposób  niż sugeruje producent.

FAQ: Klasyka inaczej, czyli kosmetyki, które możesz wykorzystać w inny sposób niż sugeruje producent.

Wszyscy doskonale znamy chociaż jeden produkt, który 95% z nas wykorzystuje nie tylko do tego, co sugeruje jego producent… Czy tylko ja pomyślałam o chusteczkach nawilżanych dla dzieci? :-) Założę się, że większości z Was zdarzyło się ich używać “niezgodnie” z ich przeznaczeniem. Jednak dzisiaj nie o chusteczkach, a o innych produktach, które okażą się skuteczne również jeśli wykorzystacie je w nieco inny sposób niż sugeruje producent. Odpowiem na zadawane przez Was pytania pielęgnacyjne, ale żeby było trudniej będę polecała właśnie takie niestandardowe rozwiązania.
Czytaj dalej
Eko- pielęgnacja według polskich producentów kosmetyków

Eko- pielęgnacja według polskich producentów kosmetyków

Polskie kosmetyki naturalne są doceniane przez użytkowników nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale również na świecie. Wielokrotnie, myśląc o ich producentach, zastanawiałam się co stanowi motywację, aby tworzyć produkty, które tak idealnie łączą wiedzę i umiejętności specjalistów z tym co daje nam Matka Natura. W związku z tym, że bardzo często zdarza mi się odwiedzać różne targi  i spotykać twórców kosmetyków naturalnych, postanowiłam zapytać ich, co jest inspiracją do tworzenia pielęgnacji istniejącej w symbiozie z naturą? Jeśli jesteście ciekawi jak robią to: Be The Sky Girl, Laboratorium Naturella, Hagi, Akemie Cosmetics czy Fresh& Natural, niżej znajdziecie odpowiedzi…
Czytaj dalej
Tonik- dlaczego jest tak ważny w codziennej pielęgnacji?

Tonik- dlaczego jest tak ważny w codziennej pielęgnacji?

Kiedy zastanawiasz się na tonikiem do twarzy, w pierwszej chwili pojawia się myśl, że to niepotrzebny gadżet oraz, że lepiej zainwestować w dobry krem albi serum. Druga myśl jaka pojawia się w Twojej głowie to zapewne taka, że tonik do twarzy to przecież woda z odrobiną składników aktywnych, które przecież nie są w stanie zadziałać tak aktywnie jak kosmetyki pielęgnacyjne. Dokładnie identycznie podchodziłam kiedyś do tego tematu. Poza tym skromny studencki budżet wolałam przeznaczyć na inne kosmetyki. O tym, że tonik do twarzy jest niezbędny do odpowiedniej pielęgnacji twarzy, przekonałam się kiedy postanowiłam zmienić praktycznie 100% moich kosmetyków na naturalne. Co w nim tkwi, że jest tak istotnym krokiem w pielęgnacji? Na co zwracać uwagę i czego unikać w toniku? Jaki kosmetyk wybrać, aby odpowiadał potrzebom cery. Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tekście.
Czytaj dalej
Czym różni się dezodorant od antyperspirantu? Naturalne propozycje ochrony przed poceniem.

Czym różni się dezodorant od antyperspirantu? Naturalne propozycje ochrony przed poceniem.

Czym różni się dezodorant od antyperspirantu? Pewnie wiele z Was zadaje sobie to pytanie… Ja często spotykam się z używaniem tych pojęć jako synonimów, co biorąc pod uwagę zadanie jakie każdy z nich ma spełniać, nie jest prawdą. Niżej znajdziecie odpowiedź na pytanie czym różni się antyperspirant od dezodorantu. Ponadto zdradzam kilka moich sposobów na “home made” specyfiki chroniące przed poceniem. W artykule znajdziecie również listę skutecznych dezodorantów z dobrym składem.
Czytaj dalej