Kategorie

News

 Zadbaj o czyste mieszkanie w duchu eko!

Zadbaj o czyste mieszkanie w duchu eko!

Wiosenne porządki – zadbaj o czyste mieszkanie w duchu eko! Od sześciu dni siedzimy w domu (bo mamy nadzieję, że wzięliście sobie naprawdę do serca #ZostańWDomu…), oprócz tego, że dotarliśmy już na koniec internetu w poszukiwaniu zabawnych memów, znacząco przyspieszyło to nasze wiosenne porządki w tym roku. Zwykle wielkie sprzątanie wiosną działo się w okolicach Świąt Wielkanocnych, ale biorąc pod uwagę, że obecnie mamy nawet zalecenie z WHO (World Health Organization), żeby dbać o higienę oraz na bieżąco odkażać przedmioty, z którymi mamy kontakt (klamki, blaty, włączniki światła), sprzątanie nabrało nowego wymiaru. Czy więc zdezynfekować mieszkanie? Jakich środków użyć i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas tegorocznych wiosennych porządków?
Czytaj dalej
Pandemia – kiedy uczymy się ekologii

Pandemia – kiedy uczymy się ekologii

W dniu 11 marca 2020 WHO (World Health Organization) ogłosiła stan pandemii w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. To pierwszy taki przypadek od 2009 roku, pierwszy taki przypadek w czasach mówienia tak dużo o ekologii. A „ekologia” to nauka o relacjach. Relacje w tej sytuacji nabrały nowego znaczenia. Od razu powiemy Wam prawdę, nie chcieliśmy pisać na blogu o koronawirusie, bo nie chcemy robić z ludzkich tragedii „biznesu”, ale pytacie nas o poradę, jak żyć eko, kiedy świat nagle wygląda inaczej. Postaramy się wyjaśnić, jak chcemy robić to my.
Czytaj dalej
Super Leaves - co to za seria? Dlaczego jest w Attitude? Co ze sobą niesie?

Super Leaves - co to za seria? Dlaczego jest w Attitude? Co ze sobą niesie?

Dzięki geniuszowi nauki możliwe jest odkrywanie nowych zastosowań substancji znanych od wieków. Połączenie wiedzy i innowacji z bogactwem i siłą natury przynosi imponujące efekty. Przekonała się o tym firma, która od 15 lat tworzy swoje produkty w imię zasad zrównoważonego rozwoju, jak najmniejszego impaktu na środowisko, na bazie składników, co do których bezpieczeństwa i wysokiej jakości nie ma wątpliwości. Poznajcie kanadyjską markę ATTITUDE, która nie podąża za trendami, tylko dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu, sama jest ich prekursorem. To właśnie ona stworzyła linię opartą na ekstraktach z liści roślin - Super Leaves, na której się tutaj skupimy.
Czytaj dalej
Dlaczego mydło myje… i czy w ogóle powinniśmy go używać do higieny?

Dlaczego mydło myje… i czy w ogóle powinniśmy go używać do higieny?

Większości osób narzuca się od razu odpowiedź – tak, powinniśmy. Wynika ona z nawyków i przekonania, że tylko mydłem możemy usunąć ze swojego ciała cząsteczki brudu. Nie jest to jednak tak oczywiste. Należy sobie najpierw odpowiedź na pytania, co to jest brud i dlaczego mydło go myje?  Składniki brudu na skórze mogą mieć różne pochodzenie: mogą to być cząstki organiczne i nieorganiczne. W kontakcie z ciałem człowieka sklejają się one ze skórą dzięki naturalnie występującym na skórze tłuszczom i białkom wynikającym m.in. z produkcji potu. Ich usunięcie w zależności od ilości może wymagać większej lub mniejszej liczby detergentów. 
Czytaj dalej
Naturalny tusz do rzęs - dlaczego jest lepszy od drogeryjnego?

Naturalny tusz do rzęs - dlaczego jest lepszy od drogeryjnego?

Tuszu do rzęs używa niemal każda z nas. To podstawa damskiej kosmetyczki. Dzięki odpowiedniej szczoteczce oraz formule tuszu można stworzyć zarówno subtelny efekt, podkreślonych rzęs jak i dramatyczny imprezowy look. Chociaż czegoś na wzór mascary używała już Kleopatra, naturalne tusze do rzęs zaczęły powstawać stosunkowo nie dawno. Jeśli interesuje Was jak powstał oraz czym różni się naturalny tusz do rzęs od takiego, który znajdziecie w drogerii, przeczytajcie do końca. W tekście znajdziecie również moją rekomendację najlepszego naturalnego tuszu do rzęs. 
Czytaj dalej
Podpaski ekologiczne - dlaczego warto wybrać właśnie takie?

Podpaski ekologiczne - dlaczego warto wybrać właśnie takie?

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego kobiety tak dużą wagę przykładają do kosmetyków do pielęgnacji twarzy czy makijażu, a tak rzadko zwracają uwagę na bezpieczeństwo okolic intymnych. Nie mam tu na myśli nastolatek, ale dorosłe, świadome kobiety, które co miesiąc wracają do drogerii i sięgają po podpaski znanej marki. Czy wiecie z czego zostały wykonane? Właśnie po to zdecydowałam się napisać ten artykuł… Trochę, aby opowiedzieć Wam moją historię i pokazać, że o higienie intymnej, która jest tak ważną częścią naszej kobiecości można, a nawet trzeba rozmawiać bez wstydu, skrępowania i prześmiewczego tonu. Jeśli jesteście ciekawi jak zaczęła się moja przygoda z podpaskami ekologicznymi, dlaczego je wybrałam oraz czym właściwie różnią się od tych dostępnych w drogeriach i supermarketach, to jest artykuł, w którym znajdziecie te wszystkie odpowiedzi.
Czytaj dalej
Poznaj Yope, naturalnie!

Poznaj Yope, naturalnie!

Marka Yope pojawiła się na polskim rynku zaledwie kilka lat temu, a już zyskała grono wiernych fanów, którzy pokochali ją za formuły, intrygujące zapachy oraz ciekawy design. To spełnienie marzeń o unikatowych kosmetykach, które będą służyły w codziennych czynnościach, takich jak mycie rąk. Warto jednak zauważyć, że obecnie kosmetyki Yope to już nie tylko mydła w płynie. Marka od początku swojej działalności znacznie powiększyła portfolio. Kosmetyki naturalne Yope zostały stworzone tak, aby stanowić źródło przyjemności, nawet przy bardzo prostych czynnościach, jak codzienna higiena. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich czegoś więcej, zapraszam Was do lektury...
Czytaj dalej
Krem z filtrem pod makijaż: o czym warto wiedzieć?

Krem z filtrem pod makijaż: o czym warto wiedzieć?

Lato w pełni, słońce wysoko na niebie, a termometr już dawno oszalał. Bez względu na to, czy spędzasz czas w mieście czy na egzotycznej plaży, powinnaś zadbać o ochronę cery przed promieniowaniem UV. Paradoksalnie spędzając czas na urlopie, plażując każdego dnia jest łatwiej, bo nakładasz wysoki fltr, po kilku godzinach go dokładasz i gotowe. Spędzając lato w mieście, kiedy dodatkowo musisz lub chcesz nakładać makijaż, sytuacja staje się troszeczkę bardziej skomplikowana. Właśnie dlatego ten artykuł poświęciłam tematowi doboru odpowiedniego kremu z filtrem do twarzy pod makijaż. Wszystkich zainteresowanych, zapraszam do lektury.
Czytaj dalej