Kategorie

News

70 sposobów na bardziej ekologiczne życie

70 sposobów na bardziej ekologiczne życie

Poznaj nasze sposoby na bardziej ekologiczne życie! Jeśli wydaje Ci się, że ekologiczne życie jest drogie i trudne, to jesteś w błędzie! Nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy i wdrażać wielkich zmian, by Twój styl życia stał się przyjaźniejszy środowisku. Poza tym przyjazne planecie rozwiązania niejednokrotnie pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy.
Czytaj dalej
Snails - prezent dla każdej Królewny na Dzień Dziecka

Snails - prezent dla każdej Królewny na Dzień Dziecka

Chyba każda mała dziewczynka marzy o tym, żeby robić sobie makijaż i malować jak jej mama. Czasami w ramach zabawy nawet ten makijaż powstaje, ale szkodliwy wpływ większości kosmetyków dla dorosłych na skórę i paznokcie dzieci przemawia za tym, żeby bawić się ten sposób jak najrzadziej. Czy można temu problemowi jakoś zaradzić? Czy istnieją bezpieczne kosmetyki do makijażu dla dzieci?
Czytaj dalej
Higiena jamy ustnej w duchu zero waste. Jak dbać o zęby i dziąsła, nie szkodząc środowisku?

Higiena jamy ustnej w duchu zero waste. Jak dbać o zęby i dziąsła, nie szkodząc środowisku?

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezwykle ważne nie tylko ze względu na zachowanie pięknego uśmiechu i świeżego oddechu, ale również zdrowia. W celu utrzymania odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej powinniśmy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie- rano i wieczorem. Wieczorna rutyna mycia zębów powinna być wzbogacona o ich nitkowanie oraz płukanie jamy ustnej. Pozwala to zapobiec powstawaniu stanów zapalnych w obrębie tej części ciała, zapobiega powstawaniu próchnicy oraz zmniejsza nadwrażliwość zębów. Dbając o higienę  jamy ustnej w codziennym życiu jesteśmy zmuszeni do nabywania licznych produktów i przedmiotów, często pakowanych w plastik. Zwróćmy uwagę na to jak bardzo obciąża to nasze środowisko
Czytaj dalej
Jak przygotować się na majówkę ?

Jak przygotować się na majówkę ?

W weekend majowy możemy zaplanować rodzinne spędzenie czasu w lesie, na plaży, w parku, na własnym balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Jeśli będziemy pamiętali o zachowaniu dystansu społecznego oraz zakrywaniu twarzy z powodzeniem możemy zażywać spacerów, biegania, jazdy na rowerze (własnym, używanie miejskich jest zabronione). Kreatywność rodziców i dzieci nie zna granic więc np. zbudowanie bazy lub rozłożenie małego baseniku na balkonie lub w ogrodzie może okazać się źródłem wielu wspólnych radości. Dowiedz się jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie podczas Majówki.
Czytaj dalej
Jaki filtr do opalania wybrać? I jak prawidłowo go stosować? ABC bezpiecznego opalania

Jaki filtr do opalania wybrać? I jak prawidłowo go stosować? ABC bezpiecznego opalania

Jaki filtr do opalania wybrać? I jak prawidłowo go stosować? ABC bezpiecznego opalania  Promieniowanie UV jest nieodłącznym elementem życia na Ziemi. Towarzyszy nam przez cały rok, a jego skutki często widoczne są dla nas gołym okiem. Spędzanie czasu na słońcu przynosi nam wiele korzyści. Zanim jednak zdecydujesz się na kąpiel słoneczną na balkonie, tarasie czy w ogrodzie powinieneś zwrócić uwagę, jakie negatywne skutki może wywołać nadmierne korzystanie ze słońca oraz jak uniknąć przykrych konsekwencji. W artykule podpowiadamy, jaki filtr do opalania wybrać, i wyjaśniamy, o co w ogóle chodzi z promieniowaniem UV i co to jest SPF.  fot. Paulina Kania, Ładne bebe; https://ladnebebe.pl/letnie-s-o-s/
Czytaj dalej
Jak dbać o paznokcie i dłonie? Cztery proste kroki

Jak dbać o paznokcie i dłonie? Cztery proste kroki

Jak dbać o paznokcie i dłonie? Cztery proste kroki Pielęgnacja dłoni i paznokci to dla wielu podstawa – mówi się w końcu, że dłonie są wizytówką człowieka. O ich wyglądzie nie świadczy jedynie biżuteria czy wykonany manicure, ale przede wszystkim ich zadbana powierzchnia. Wysuszona, wiotka i usiana przebarwieniami skóra dłoni nierzadko zdradza wiek ich właścicielki. Skóra dłoni nie posiada gruczołów łojowych, dlatego jest szczególnie narażona na przesuszenia. Pielęgnacja  dłoni nie musi być czasochłonna i kosztowna. W dalszej części wpisu opowiem Ci jak właściwie możesz zadbać o swoją skórę, by cieszyć się pięknymi dłońmi przez cały rok!
Czytaj dalej
 Zadbaj o czyste mieszkanie w duchu eko!

Zadbaj o czyste mieszkanie w duchu eko!

Wiosenne porządki – zadbaj o czyste mieszkanie w duchu eko! Od sześciu dni siedzimy w domu (bo mamy nadzieję, że wzięliście sobie naprawdę do serca #ZostańWDomu…), oprócz tego, że dotarliśmy już na koniec internetu w poszukiwaniu zabawnych memów, znacząco przyspieszyło to nasze wiosenne porządki w tym roku. Zwykle wielkie sprzątanie wiosną działo się w okolicach Świąt Wielkanocnych, ale biorąc pod uwagę, że obecnie mamy nawet zalecenie z WHO (World Health Organization), żeby dbać o higienę oraz na bieżąco odkażać przedmioty, z którymi mamy kontakt (klamki, blaty, włączniki światła), sprzątanie nabrało nowego wymiaru. Czy więc zdezynfekować mieszkanie? Jakich środków użyć i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas tegorocznych wiosennych porządków?
Czytaj dalej
Pandemia – kiedy uczymy się ekologii

Pandemia – kiedy uczymy się ekologii

W dniu 11 marca 2020 WHO (World Health Organization) ogłosiła stan pandemii w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. To pierwszy taki przypadek od 2009 roku, pierwszy taki przypadek w czasach mówienia tak dużo o ekologii. A „ekologia” to nauka o relacjach. Relacje w tej sytuacji nabrały nowego znaczenia. Od razu powiemy Wam prawdę, nie chcieliśmy pisać na blogu o koronawirusie, bo nie chcemy robić z ludzkich tragedii „biznesu”, ale pytacie nas o poradę, jak żyć eko, kiedy świat nagle wygląda inaczej. Postaramy się wyjaśnić, jak chcemy robić to my.
Czytaj dalej