Wyprawka dla niemowlaka  - naturalne kosmetyki marki  Pure Beginnings Organic Baby

 

Kiedy kompletujemy pierwszą wyprawkę, zastanawiamy się jakie kosmetyki będą najlepsze dla niemowlaka? Korzystamy z porad i dużo czytamy, a kiedy już wybierzemy odpowiednie, które nie uczulają, mają dobry skład i skutecznie działają, najlepiej stosowalibyśmy je do czasu, aż dziecko dorośnie… Na szczęście są jednak mamy i tatusiowie też, którzy mają podobnie, ale idą o krok dalej i tworzą… kosmetyki dla swoich dzieci, a następnie dzielą się nimi z innymi. Tak właśnie powstała marka Pure Beginnings Organic Baby, która ma w swojej ofercie kosmetyki zarówno dla maluszków jak i starszych dzieci, których skóra ma nieco inne potrzeby. Jeśli chcecie poznać inspirującą historię kosmetyków opartych na egzotycznych składnikach, stworzonych przez Kate i Bruce’a, zapraszam Was do lektury.

 

Trochę historii…

 

Marka Pure Beginnings powstała w 2007 roku, czyli jak łatwo policzyć, pielęgnują już skórę mniejszych i większych dzieci od prawie 12 lat. Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy Kate Moore-Gordon, dyplomowana księgowa, ze stabilną posadą w dużej firmie, zapragnęła zmian. Oprócz pracy z cyferkami, którą zajmowała się na co dzień ze swoim czasem, energią i pasją. Pierwszym kosmetykiem, który Kate próbował stworzyć była krem do stóp dla diabetyków. Poprzez sformułowanie tego produktu Kate zwróciła uwagę na wykorzystanie produktów naturalnych i organicznych. Tutaj narodziła się jej pasja do tych produktów. 

 

Kiedy Kate wyszła za mąż i planowała założenie rodziny dostrzegła, że na sklepowych półkach jest bardzo niewiele naturalnych i ekologicznych kosmetyków dla niemowlaka. To wtedy zaczęła wizualizować stworzenie stworzenie atrakcyjnej marki do pielęgnacji skóry, która  byłaby ekologiczna i wolna od potencjalnie szkodliwych składników chemicznych i syntetycznych.

 

Pierwsze kosmetyki Pure Beginnings Organic Baby pojawiły się na rynku w listopadzie 2006. Początki jednak bywają trudne, tak było również w tym przypadku, zwłaszcza, że kosmetyki stworzone przez Kate niejako wyprzedzały “modę” na naturalne i ekologiczne produkty, która swą największą popularność zyskała dopiero kilka lat później. Zdali sobie sprawę, że rynek południowoafrykański nie jest gotowy na ekologiczną pielęgnację skóry i należy zacząć od edukacji konsumentów. 

 

Bruce i Kate nie poddali się jednak i w 2012 roku ich marka stanowiła kompletną wyprawkę dla niemowlaka i starszaka jeśli chodzi o kosmetyki. Rosnąc odnosili kolejne sukcesy i pojawiali się w coraz to nowych miejscach. W 2015 roku marka pojawiła się w największych sieciach akcesoriów dziecięcych, (np. Toys R Us), wcześniej w drogeriach, sklepach internetowych itp. Produkty ekologiczne dla dzieci i dzieci były teraz łatwo dostępne i dostępne dla milionów rodzin w RPA. W 2016 roku kosmetyki pojawiły się również w UE, w tym w Polsce, aby rodzice poszukujący najlepszych kosmetyków dla niemowlaka mogli znaleźć coś absolutnie wyjątkowego. 

 

Całkiem niedawno marka przeszła “odświeżenie” wizerunku. Kosmetyki Pure Beginnings bardzo dobrze prezentują się w odnowionych opakowaniach, na których jednak w dalszym ciągu widnieją dwie uśmiechnięte małpki oraz mądra sowa, czyli najlepsi przyjaciele Waszych dzieci.

 

Trochę o tym co w środku…

 

Twórcy Pure Beginnings głęboko wierzą w to, że skóra dziecka może być tak czysta, jak w dniu, w którym się urodziło. Żeby to osiągnąć należy dbać o nią z miłością, każdego dnia zapewniając wysokiej jakości, skuteczną i ekologiczną pielęgnację opartą na  produktach, które nie są szkodliwe dla środowiska i bezpiecznie dla delikatnej skóry maluszka. 

 

Oprócz tego, że kosmetyki dla niemowlaka powinny być wolne od substancji chemicznych występujących w wielu konwencjonalnych produktach, twórcy marki dołożyli wszelkich starań, aby również surowce użyte do ich produkcji były wolne od wszelkich pozostałości substancji chemicznych, np nawozów sztucznych, chemicznych środków ochrony roślin itd.

 

Ponadto wszystkie produkty marki mają zrównoważone pH (4,5 - 5,5). W kosmetykach dla niemowlaka i starszaka Pure Beginnings Organic Baby zostały zastosowane tylko ultra-łagodne środki powierzchniowo czynne, które nie powodują podrażnień lub wrażliwości. Jako baza zostały zastosowane naturalne oleje roślinne, bez parafiny i innych ropopochodnych. Olejki eteryczne są nie tylko elementem zapachowym, ale również zostały zastosowane ze względu na ich właściwości terapeutyczne.

 

Pure Beginnings Organic Baby to również innowacje i korzystanie z najnowszych badań naukowych, np. dotyczących składników, które łagodzą objawy chorób skóry jak AZS, łuszczyca czy egzema. Przykładem przełomu w badaniach nad składnikami aktywnymi jest tworzenie probiotycznej serii kosmetyków dla niemowląt niemowląt do pielęgnacji skóry wrażliwej, która aktywnie odżywia probiotykami (dobrymi mikrobami).

 

Egzotyką dla polskich rodziców, stosujących kosmetyki dla niemowląt i dzieci Pure Beginnings Organic Baby są składniki aktywne takie jak olej z baobabu czy ekstrakt z rooibosa. Obydwa składniki są bogate w antyoksydanty, aby chronić delikatną skórę maluszka. Dodatkowo olej z baobabu silnie odżywia i regeneruje a rooibos łagodzi podrażnienia i koi zaczerwienioną skórę.

 

Trochę o egzotyce i certyfikatach…

 

Afryka Południowa jest jednym z najbiedniejszych regionów na świecie, w którym mieszkają miliony rodzin, zwłaszcza na odległych obszarach wiejskich, które są zmuszone przeżyć za mniej niż 60 funtów rocznie. Rolnictwo nie zdołało złagodzić ubóstwa, ponieważ znaczna część regionu cierpi z powodu niskich opadów i ubogich, gleba i wielu jej mieszkańców jest zbyt biednych, by pozwolić sobie na nasiona, narzędzia i nawozy.

 

Równocześnie Afryka zawiera jedną czwartą światowej różnorodności biologicznej, z ponad 30 000 rodzimych gatunków, które są dobrze przystosowane do bezlitosnych warunków środowiskowych. Przez wieki dostarczali Afrykanom owoce, oleje, leki i suplementy diety.

 

Pozyskiwanie składników aktywnych z roślin afrykańskich pochodzących z uczciwego handlu od społeczności afrykańskich pomaga w zapewnieniu dochodu, aby umieścić jedzenie na stole, edukować dzieci i uzyskać pomoc medyczną w razie potrzeby. Pomaga także chronić różnorodność biologiczną i środowisko. Pure Beginnings Organic Baby jest akredytowanym partnerem Phytotrade Africa, organizacji handlowej non-profit, która promuje zachowanie różnorodności biologicznej Afryki Południowej poprzez zrównoważoną produkcję i bio handel wśród społeczności wiejskich w Afryce Subsaharyjskiej. Phytotrade Africa działa na rzecz ochrony tej różnorodności biologicznej z korzyścią dla obecnych i przyszłych pokoleń.

 

W 2014 r. Pure Beginnings stała się pierwszą marką dla dzieci i dzieci w RPA, która certyfikowała produkty ekologiczne za pośrednictwem ECOCERT Greenlife France, jednej z najbardziej uznanych organizacji regulujących produkty ekologiczne na świecie i liderów w dziedzinie organicznej certyfikacji kosmetyków.

Dodatkowo produkty Pure Beginnings i zawarte w nich składniki nie zostały przetestowane na zwierzętach i posiadają certyfikat Beauty Without Cruelty South Africa oraz akredytację Vegan.

 

Trochę o tym jakie kosmetyki dla niemowlaka, a jakie dla starszaka…

 

Pure Begginings to dwie serie przeznaczone dla maluszków od pierwszych dni życia- Organic Baby (oraz Pribiotic Baby) oraz dla trochę starszych dzieci- Organic Kids. To kosmetyki, które powinny znaleźć się w każdej wyprawce dla niemowlaka. Jest w czym wybierać, bo Pure Beginnings Organic Baby to kosmetyki zarówno do kąpieli jak i do nawilżania, a także higieny małych ząbków. 

 

 Najlepsze kosmetyki dla niemowlaka – co kupić?

 

...aby ząbki zawsze były czyste, bez fluoru i zbędnych chemicznych spieniaczy

+Pure Beginnings Organic Baby, Pasta do Zębów z Ksylitolem o smaku Dojrzałych Malin

 

...aby skóra była czysta jak zaraz po narodzinach, a przy tym nie wysuszona

+Pure Beginnings Organic Baby, Łagodzący Żel do Mycia Ciała i Szampon 2w1 z Organicznym Olejem z Baobabu (dostępny w dwóch pojemnościach- 500ml dla wielbicieli i 200ml dla testujących)

+Pure Beginnings Organic Baby, Probiotyczny krem do mycia dzieci

 

...aby skóra zawsze była nawilżona, delikatna i miękka

+Pure Beginnings Organic Baby, Łagodzący Balsam do Ciała z Organicznym Olejem z Baobabu

+Pure Beginnings Organic Baby, Probiotyczny krem do skóry wrażliwej

+Pure Beginnings Organic Baby, Dziecięcy olejek do kąpieli i masażu

 

...aby pupa była zdrowa, bez odparzeń i podrażnień

+Pure Beginnings Organic Baby, Łagodzący Krem do pielęgnacji pupy z ekstraktem z Baobabu (jest to również ulubieniec naszego Młodego Prezesa i jego mamy <3)

 

Była wyprawka dla niemowlaka, to teraz kilka kosmetyków Pure Beginnings dla starszaka:

 

...aby nie pojawiła się próchnica

+Pure Beginnings Organic Kids, Bezfluorowa Pasta do Zębów z Ksylitolem o smaku Waniliowej Mięty

 

...aby kąpiel była rewelacyjną zabawą z bąbelkami

+Pure Beginnings Organic Kids, Bąbelkowy Żel do Mycia Ciała z Organicznym Rooibosem

+Pure Beginnings Organic Kids, Płyn do Kąpieli z Bąbelkami

+Pure Beginnings Organic Kids, Żel do Mycia Ciała z Organicznym Rooibosem

 

...aby rączki były zawsze czyste

+Pure Beginnings Organic Kids, Żel do Mycia Rąk z Organicznym Rooibosem

 

Jeśli zainteresowały Was najlepsze kosmetyki dla niemowlaka i starszaka Pure Beginnings Organic Baby, już teraz zajrzyjcie na stronę (klik), bo jeszcze do niedzieli są w promocyjnej cenie -15%. W sam raz dla niezdecydowanych, aby się przekonać oraz dla wielbicieli, aby zrobić zapasy.

 

 

Autor: Edyta Majczak