Polskie kosmetyki naturalne są doceniane przez użytkowników nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale również na świecie. Wielokrotnie, myśląc o ich producentach, zastanawiałam się co stanowi motywację, aby tworzyć produkty, które tak idealnie łączą wiedzę i umiejętności specjalistów z tym co daje nam Matka Natura. W związku z tym, że bardzo często zdarza mi się odwiedzać różne targi  i spotykać twórców kosmetyków naturalnych, postanowiłam zapytać ich, co jest inspiracją do tworzenia pielęgnacji istniejącej w symbiozie z naturą? Jeśli jesteście ciekawi jak robią to: Be The Sky Girl, Laboratorium Naturella, Hagi, Akemie Cosmetics czy Fresh& Natural, niżej znajdziecie odpowiedzi…

Be The Sky Girl- born in Poland flying worldwide

Be The Sky Girl to “zaczepka” dla kobiet, aby nie bały się latać wysoko, marzyć, stawiać cele i je realizować. Kosmetyki stworzone pod tym brandem to nie tylko wysokiej jakości pielęgnacja, ale również nośnik przesłania, które twórczynie chcą przekazać innym kobietom. Każdego ranka po przebudzeniu oraz przed pójściem spać, przypominają o tym, że każda z nas może być Sky Girls, bo ma w sobie siłę i odwagę, aby marzyć i realizować te marzenia. A kim są Sky Girls? To dziewczyny które spotykamy na swojej drodze każdego dnia. Można je spotkać wszędzie, w pracy, w szkole, na fitnessie, w sklepie… Łączą w sobie cechy, wydawałoby się, wykluczające się nawzajem. Są silne, odważne i decyzyjne, a zarazem delikatne, wrażliwe i kobiece. Emanują pozytywną energią, mają dystans do siebie i świata, bo wiedzą, że niczego nie można brać za pewnik. Stanowią inspirację dla innych, są otwarte na innych i na przygody. Wcale nie są idealne, ale jak wiadomo ideały bywają nudne… ;-) Kosmetyki Be The Sky Girl to natura w nowoczesnym wydaniu. To dowód na to, że kosmetyki naturalne mogą mieć wysokie stężenia składników aktywnych, działać na emocje zapachem, a do tego być całkiem naturalne, bez szkodliwej chemii składzie.

Laboratorium Naturella- firma ludzi z pasją

Do tworzenia kosmetyków naturalnych, zdanie właścicieli Laboratorium Naturella potrzeba pasji, przekonania, że więcej równa się mniej oraz doświadczenia w produkcji kosmetyków. Ta magiczna mieszanka, pozwoliła stworzyć unikalne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała oraz domu, odpowiadające wysokim wymaganiom związanym ze zdrowiem i poszanowaniem środowiska naturalnego. Oprócz pasji do naturalnych rozwiązań, twórcy marek Only Bio i Only Eco mają również bogate doświadczenie w produkcji konwencjonalnych kosmetyków oraz środków czystości. To właśnie ta wiedza wpłynęła na wzrost świadomości, jak negatywnie wpływają one na zdrowie oraz środowisko naturalne. Z receptur kosmetyków i środków czystości zostało usunięte to co szkodliwe i pozostało jedynie to co naturalne i efektywnie działające. Ponadto Laboratorium Naturella łączy w nazwie dwa główne obszary swojej działalności. Pierwszy to aktywność badawczo-rozwojowa, która skupia się na opracowywaniu metod pozyskiwania za pomocą biotechnologii nowych surowców i tworzeniu receptur produktów. W ten sposób powstała m.in. biosurfaktyna z rzepaku, wykorzystywana w zarówno w produktach Only Bio jak i Only Eco. Drugi to źródło i cel swojej działalności związanej z pozyskiwaniem surowców z natury oraz nie szkodzeniu środowisku naturalnemu, którego częścią jest człowiek.

Hagi- potęga żywiołów w Twojej łazience

Hagi Cosmetics to trzy przesympatyczne kobiety: Hanna, Agata i Gabriela, które odnalazły radość w życiu blisko natury, postanowiły wejść na nieznany dotąd rynek i tworzą najwyższej jakości produkty kosmetyczne. W ich ofercie znajdziecie produkty wytwarzane ręcznie na bazie naturalnych maseł i olejków. Starannie opracowane przez specjalistów receptury, aby produkty były bezpieczne i łagodne dla każdego rodzaju skóry. A jak to wszystko się zaczęło? Kobieta po pięćdziesiątce, mama trójki dzieci, właścicielka firmy chemicznej z poukładanym już życiem zawodowym i… kawałek ziemi na wsi, otoczony lasem i sadem, zachody słońca, zapach świeżej, kwitnącej łąki… Natura, istniejąca tak blisko, że kręci się w głowie. To wszystko złożyło się na szaloną decyzję… a gdyby tak zacząć coś zupełnie nowego? Dawno zapomniane marzenie odżyło i dało motywację do podjęcia i ukończenia kolejnych studiów, wielu prób, aby wreszcie stworzyć kosmetyki, które zachwyciły jej córkę oraz koleżanki. Wtedy pojawił się pomysł, a może by tak zacząć robić to “dla wszystkich”? Córki, widząc zaangażowanie i pasję mamy, dołączyły do niej i tak powstała marka Hagi Cosmetics.

Alkemie Cosmetics- kosmetyki, które są pokarmem dla skóry

Alkemie Cosmetics to kosmetyki tworzone w zgodzie z naturą oraz filozofią, żeby tworzyć kosmetyki, których twórcy sami będą chcieli używać. Słowiańska dusza w pięknej odsłonie, a do tego zespół, który kieruje się dewizą “rzeczy niemożliwe robimy od ręki… na cuda trzeba poczekać dwie godziny”, to połączenie składa się na potencjalny sukces! ;-) Twórcy marki Alkemie Cosmetics zajmują się branżą kosmetyczna od ponad 15 lat, również w sektorze profesjonalnym. Te doświadczenia pomogły w stworzeniu kosmetyków naturalnych, które działają aktywnie i wspomagają procesy regeneracji zachodzące w skórze. Połączenie tradycyjnych receptur z najnowszymi odkryciami kosmetologii oraz ludowymi przekazami zielarzy i szeptunek. Stworzeniu każdego z dostępnych produktów przyświecała idea, że ma on być pokarmem dla skóry, działać wielowymiarowo i dawać długotrwałe efekty. Kosmetyki zostały podzielone na cztery serie: Microbiome- dla cery wrażliwej, Snow White- do cery zmęczonej i dotkniętej depigmentacją, Anti Age- do walki z oznakami starzenia oraz Nature’s Treasure- odżywienie i regeneracja.

Fresh& Natural- manufaktura zrodzona z miłości do natury

Tajemnicą tych wszystkich kosmetyków tworzonych przez Fresh& Natural, jest głębokie przekonanie twórców, że ludzkie piękno oraz spokój tkwi w głębokim zrozumieniu naturalnych możliwości tkwiących w zasobach przyrody. Człowiek jest częścią natury i jego życie powinno toczyć się w zgodzie z nią. Również pielęgnacja powinna opierać na naturalnych składnikach, z których każdy jest pozyskiwany bez uszczerbku dla Matki Ziemi. Twórcy marki testują na sobie każdy produkt, zanim “pójdzie w świat”. Kosmetyki  Fresh& Natural oczyszczają, regenerują, odżywiają, można wykonać za ich pośrednictwem masaż, a każde użycie wiąże się z doznaniem aromaterapeutycznym. Pozwalają skórze swobodnie oddychać, regulują procesy jej odnowy i przywracają jej pierwotne funkcje. Ta marka to kosmetyczny slow life, a jego twórcy przekonują do powrotu do natury, kontemplowania przyrody i wsłuchiwania się w puls ziemi.

Kiedy poznałam te wszystkie historie, które opisałam Wam powyżej mam wiele przemyśleń, ale jedna z refleksji jest silniejsza od innych… Różnorodność w świecie kosmetycznym jest czymś co sprawia, że każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, a przy tym chronić środowisko i postępować w zgodzie z naturą.Autor: Edyta Majczak