Jak zapobiegać zmarszczkom- pielęgnacja skóry dojrzałej

Kobieta w pewnym momencie swojego życia powinna podjąć decyzję ile ma lat, a potem przez resztę życia się jej trzymać. Nasz wiek, Drogie Panie to stan umysłu, a nie metryka, ale bardzo często zdradza nas stan naszej skóry. Pierwsza zmarszczka co prawda nie jest powodem do wpadania w czarną rozpacz, ale to pewien sygnał, że w pielęgnacji powinnyśmy postawić na bardziej skoncentrowane kosmetyki na bazie ekstraktów poprawiających elastyczność skóry. Czym się kierować wybierając taki preparat? Sugerować się przeznaczeniem wskazanym przez producenta, a może na wszelki wypadek zacząć używać tego samego kremu, który obecnie stosuje mama? Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery dojrzałej? Odpowiedź na te i wiele innych pytań dotyczących pielęgnacji anty-aging znajdziecie w właśnie tutaj.

Czynniki wpływające na starzenie skóry

Zasadniczo możemy wyróżnić dwie grupy czynników mających wpływ na starzenie się skóry- wewnętrzne i zewnętrzne. Za te pierwsze odpowiadają nasze geny i to jak zostały zaprogramowane, na te drugie silny wpływ mają czynniki środowiskowe oraz styl życia. Starzenie genetyczne jest nieuniknione. Z wiekiem włókna kolagenowe i elastynowe są uszkadzane przez enzymy, skóra traci swoją gęstość i robi się wiotka. Zmniejszeniu ulega również produkcja estrogenu oraz testosteronu, co również nie pozostaje bez wpływu na jakość naskórka. Mniej więcej w wieku 30 lat pojawiają się zmarszczki mimiczne, kurze łapki i skóra zaczyna tracić jędrność. Bardzo często zaczynamy się wtedy zastanawiać co zastosować na zmarszczki pod oczami, bo właśnie na skórze pod oczami upływ czasu jest najbardziej widoczny. Po 40 roku życia skóra zaczyna tracić zdolności regeneracji, a linia żuchwy staje się mniej wyraźna. Po 50 roku życia możemy mówić już o pielęgnacji skóry dojrzałej, bo wtedy skóra traci gęstość, a zmarszczki znacznie się pogłębiają. Charakteryzując czynniki zewnętrzne z kolei, nie sposób nie wymienić zanieczyszczenia środowiska, nieodpowiednią pielęgnację w okresie nastoletnim, dietę bogatą w wysokoprzetworzone produkty, palenie, alkohol oraz zbyt mała dawka snu i stres.

Jak zapobiegać zmarszczkom?

Chcąc, aby stan cery nie zdradzał naszego wieku, starania musimy zacząć już będąc nastolatką. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry oparta o oczyszczanie i nawilżanie. Żadna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa nie przyniesie takich efektów jak odpowiednie działania prewencyjne. Wśród przykazań dotyczących pielęgnacji “wiecznie młodej” cery jest m.in. zakaz chodzenia spać w makijażu oraz zakaz stosowania kosmetyków działających matująco i wysuszająco. Nawet cerę tłustą należy nawilżać. Kolejną ważną rzeczą, dla wszystkich, którzy jeszcze długo nie chcą się zajmować tematem pielęgnacją skóry dojrzałej w kontekście swojej cery jest odpowiednie odżywianie. Dieta dla pięknej skóry powinna być oparta o świeże warzywa, owoce, witaminy, kwasy omeg 3 i 6 i najważniejsze bardzo dużo wody. Nakarmiona i napojona odpowiednio skóra odwdzięczy się tym, że jeszcze długo nie będziecie musiały myśleć o pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Pielęgnacja cery dojrzałej powinna opierać się na odpowiednich składnikach aktywnych. Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że musimy tu zadziałać mocniej niż na cerę, np.  trzydziestolatki. Przede wszystkim w kosmetykach do pielęgnacji cery dojrzałej powinnyśmy poszukiwać składników, które oprócz działania anti-aging będą również odżywiały regenerowały skórę. Warto wybrać naturalne kremy przeciwzmarszkowe na bazie naturalnych olejków i maseł, które pomogą przywrócić komfort nawilżenia, dzięki temu, że odbudowują płaszcz hydrolipidowy skóry. Idealnie sprawdzą się oleje: arganowy, kokosowy, z granatu, lniany, z dzikiej róży, macadamia,  masła: shea, mango, kakaowe oraz witamina E. Stosując naturalne kremy przeciwzmarszczkowe zwracajmy uwagę na to, że nie ma tam żadnej chemii w postaci, np. wizualnie wygładzających skórę silikonów, dlatego na efekty ich działania trzeba poczekać dłużej, ale za to również na dłużej zostaną. Kosmetyki naturalne działają w zgodzie ze skóry i w jej naturalnym rytmie.

Seria Purely Ageless od Sukin

Seria Purely Ageless została stworzona, aby chronić naturalne piękno i młody wygląd skóry. Naturalne kremy przeciwzmarszczkowe oraz sera wchodzące w jej skład mają dbać o to, aby skóra była odpowiednio nawilżona. Jest to kluczowe ze względu na to, że odpowiednie nawilżenie zapobiega starzeniu i chroni przed szkodliwym wpływem środowiska. Ponadto seria została oparta na oleju arganowym, ekstrakcie z goji oraz acai, które słyną ze swoich antyoksydacyjnych właściwości. Kosmetyki odżywiają, nawilżają i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu cery. Dodatkowo wszystkie produkty z serii poprawiają gęstość skóry. Seria Purely Ageless to kompletny rytuał, który sprawia, że pielęgnacja cery dojrzałej w domu nigdy nie była prostsza i bardziej efektywna. W skład serii anti-aging wchodzi krem na dzień i krem na noc, emulsja pod oczyserum ujędrniające do twarzy oraz nawilżający eliksir do twarzy. Dodatkowo, nawet jeśli nie potrzebujecie jeszcze kosmetyków do pielęgnacji cery dojrzałej, ale zastanawiacie się powoli jak zapobiegać zmarszczkom, to również seria dla Was. Tak jak wspominałam wcześniej, kosmetyka naturalna nie ma wieku. Seria Purely Ageless zastosowana u trzydziestolatki pomoże utrzymać skórę w dobrym stanie, te same produkty zastosowane do pielęgnacji cery dojrzałej u pięćdziesięciolatki będą miały za zadanie nawilżyć i odżywić oraz poprawić jakość skóry.

Jeśli czytałyście uważnie artykuł to wiecie już, że kosmetyki naturalne, nawet te ani-aging nie mają ściśle określonego przedziału wiekowego. Na pytanie: czy mogę używać tego samego naturalnego kremu co mama? odpowiedź brzmi: oczywiście, jeśli tylko Ci pasuje. Wiecie również jak zapobiegać zmarszczkom i jakie czynniki mają wpływ na ich powstawanie. Wiek to nie metryka tylko stan umysłu oraz certyfikat tego jak do tej pory dbałyście o cerę. W odpowiedniej pielęgnacji z pewnością wspomogą Was kosmetyki Sukin z serii Purely Ageless, które obecnie możecie dostać z rabatem -15%.Dermokonsultantka

Edyta Majczak