Snails – bezpieczne lakiery do paznokci dla każdej małej Królewny

Chyba każda mała dziewczynka marzy o tym, żeby robić sobie makijaż i malować jak jej mama. Czasami w ramach zabawy nawet ten makijaż powstaje, ale szkodliwy wpływ większości kosmetyków dla dorosłych na skórę i paznokcie dzieci przemawia za tym, żeby bawić się ten sposób jak najrzadziej. Czy można temu problemowi jakoś zaradzić? Czy istnieją bezpieczne kosmetyki do makijażu dla dzieci?

O w pełni bezpiecznym makijażu dla dzieci jeszcze nie słyszeliśmy, ale kilka produktów już możemy Wam przedstawić. Po długich poszukiwaniach udało nam się znaleźć grecką markę Snails, która ma w swojej ofercie BEZPIECZNE dla dzieci lakiery do paznokci zmywalne wodą, tatuaże do ciała, naklejki na twarz, kredy do włosów i błyszczyki do ust oraz wiele innych produktów (całą ofertę znajdziecie klikając tutaj). Poza tym, że produkty są całkowicie bezpieczne dla dzieci, to również nie szkodzą środowisku.

Czym różnią się lakiery Snails od tradycyjnych lakierów do paznokci?

Lakiery marki Snails oparte są o wodę. Nie zawierają w składzie Toluenu, Formaldehydu i BPA oraz parabenów. Żeby zrozumieć jak duża to zaleta trzeba przyjrzeć się bliżej tym składnikom.

Toulen może być toksyczny dla układu oddechowego, krwionośnego, rozrodczego, nerwowego i immunologicznego, nerek i wątroby. Stosowany jest jako rozpuszczalnik organiczny. Nie miesza się z wodą.

Formaldeh jest w niektórych krajach całkowicie zakazy do stosowania, a np. w Kanadzie jest niezalecany. Może powodować on podrażnienia oczu, nosa i gardła, krwawienie z nosa, kaszel, wysypkę oraz astmę, a w skrajnych przypadkach niewydolność układów oddechowego, odpornościowego, rozrodczego i nerwowego. Jest wykorzystywany jako konserwant i środek odkażający w wielu kosmetykach do makijażu.

BPA, czyli Bisfenol A, składnik wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych, ograniczający ich utlenianie. Przez zbliżona budowę cząsteczkową do estrogenów może zaburzać gospodarkę hormonalną. Obecnie używanie BPA jest zakazane w Korei, Japonii, Kanadzie i częściowo w USA.

Parabeny jest to grupa konserwantów, które wykorzystywane są w kosmetykach, żywności i lekach. Podejrzewane jest działanie rakotwórcze tych składników.

Inne kosmetyki od Snails? Co je wyróżnia?

Podobnie jak w przypadku lakierów, inne kosmetyki marki Snails pozbawione są najbardziej szkodliwych substancji. Są łatwe w użyciu, przyjazne dla środowiska i zmywalne wodą, a w dodatku nie są drogie. Pozwolą na wiele godzin świetnej zabawy i zabłyśnięcie na szkolnym balu karnawałowym, urodzinach, czy imprezie sylwestrowej.

Czy kosmetyki Snails naprawdę zmywają się wodą?

Sprawdzaliśmy (chłopaki z biura też) - zmywają się. Świetnie działają również chusteczki WaterWipes Soapberry, które są niemal stworzone do tego, żeby zmywać lakier Snails z paznokci małej księżniczki.