Dzięki geniuszowi nauki możliwe jest odkrywanie nowych zastosowań substancji znanych od wieków. Połączenie wiedzy i innowacji z bogactwem i siłą natury przynosi imponujące efekty. Przekonała się o tym firma, która od 15 lat tworzy swoje produkty w imię zasad zrównoważonego rozwoju, jak najmniejszego impaktu na środowisko, na bazie składników, co do których bezpieczeństwa i wysokiej jakości nie ma wątpliwości. Poznajcie kanadyjską markę ATTITUDE, która nie podąża za trendami, tylko dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu, sama jest ich prekursorem. To właśnie ona stworzyła linię opartą na ekstraktach z liści roślin - Super Leaves, na której się tutaj skupimy.

Attitude, czyli nastawienie… na zrównoważony rozwój

ATTITUDE to kanadyjska firma zbudowana na innowacjach, otwartych umysłach i wyobraźni. Przyświeca jej idea świadomego życia i zrównoważonego rozwoju. To ludzie z pasją, którzy tworzą całkowicie naturalne produkty do higieny osobistej dla dzieci i dorosłych, najwyższej jakości środki czystości oraz kosmetyki do pielęgnacji zwierzą, a to wszystko z jak najmniejszym negatywnym wpływem na nasze rodziny i planetę.
Jak wiele rzeczy w przyrodzie, również marka ATTITUDE narodziła się wiosną, dokładnie w 2005 roku. Jej założyciele - Jean-François Bernier (JF) i Benoit Lord, postanowili stworzyć dziedzictwo, z którego ich dzieci będą dumne. W 2006 roku krótko po ukończeniu doktoratu z inżynierii biochemicznej, do zespołu dołączył Hans Drouin. Razem z JF badali naturalne składniki i tworzyli oryginalne formuły.  Zależało im na stworzeniu produktów spełniających potrzeby każdej rodziny: do kąpieli i pielęgnacji ciała, dla niemowląt, dzieci i dorosłych, artykułów gospodarstwa domowego oraz do pielęgnacji i higieny zwierząt, stworzonych z najwyższej jakości składników oraz z jak najmniejszym wpływem na środowisko. Dzisiaj produkty ATTITUDE są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w swoich kategoriach w Kanadzie, a ponadto są dostępne w ponad 44 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce.
Co ważne, wszystkie produkty ATTITUDE są tworzone od początku do końca w wewnętrznych laboratoriach marki. Właśnie tam przechodzą drogę od pomysłu, przez setki testów, badań, aż po finalne produkty, które później znajdują się w naszych domach. Taki system tworzenia, daje olbrzymią wiedzę na temat składników oraz korzyści, jakie przynoszą. Twórcy formuł produktów ATTITUDE we własnym laboratorium, są ograniczeni jedynie wyobraźnią, inspiracjami oraz intuicją.


Najwyższa jakość, potwierdzona certyfikatami

ATTITUDE to marka, która nie podąża za trendem, tylko zmienia sposób działania i spojrzenie branży, w której działa, na istotne kwestie, takie jak bezpieczeństwo składników, biodegradowalne formuły, opakowania nadające się do recyklingu.
Wszystkie produkty ATTITUDE powstają na podstawie kilku istotnych założeń. Najważniejszym z nich jest sprawdzanie pochodzenia składników oraz ich certyfikaty.
EWG VERIFIED ™ zapewnia większą przejrzystość i informuje, że produkty są wolne od szkodliwych substancji chemicznych. Coraz więcej badań wykazuje, że substancje te mogą mieć konsekwencje zdrowotne dla Ciebie i twojej rodziny, wiele z nich jest nadal prawnie tolerowanych w niewielkich ilościach. Produkty ATTITUDE są takich kontrowersyjnych substancji pozbawione, zgodnie z ideą #worryfree.
ECOLOGO®- jeden z najbardziej rygorystycznych certyfikatów - oznacza, że produkty zostały poddane wymagającym testom naukowym oraz wyczerpującym audytom w celu spełnienia rygorystycznych norm obejmujących materiały, energię, produkcję oraz ich wpływ na zdrowie, środowisko, wydajność i zastosowanie produktu.
PETA Beauty Without Bunnies, czyli szeroko rozpoznawalny znaczek “króliczka”, który mówi nam o tym, że wszystkie produkty ATTITUDE są wolne od okrucieństwa i wegańskie, nie były testowane na zwierzętach (tak, to bardzo ważne, bo mimo iż w Europie testy na zwierzętach są przez prawo zabronione, w wielu Państwach świata dalej są praktykowane) i że są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego.
Równie ważne dla twórców formuł produktów ATTITUDE, w kontekście #worryfree, jest monitorowanie zmian w naukowych bazach danych, aby zagwarantować, że nie ma w nich substancji z listy California’s Proposition 65 oraz z List of IARC Group 1 Agents - Carcinogenic to humans (lista substancji rakotwórczych potwierdzona przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem). Dodatkowo produkty są przebadane pod kątem hipoalergiczności i nie znajdziemy w ich składach żadnej z 26 substancji alergizujących sklasyfikowanych zgodnie z dyrektywą 2003/15/EC.

Super Leaves i ich super właściwości

Połączenie natury i nauki, sprawia, że możliwe jest wydobywanie składników aktywnych z roślin, a w tym także z ich liści, dzięki czemu możemy cieszyć się ich licznymi zaletami każdego dnia. Właśnie po to powstała seria Super Leaves, aby wydobyć naturalną super moc z liści i zamknąć ją w formułach produktów przeznaczonych do codziennej higieny i pielęgnacji i higieny osobistej dla dzieci czy dorosłych. Nieprzypadkowo liście są najważniejszymi częściami większości roślin. Coraz więcej badań dowodzi, że spędzanie czasu w zieleni jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego, okazuje się, że to nie jedyna korzyść, jaką “oferują” nam rośliny.
Wszystkie produkty z serii Super Leaves są wzbogacone ekstraktami z rukwi wodnej i indyjskich liści rzeżuchy, dzięki czemu są bogate w minerały i zapewniają regenerację włosów i skóry. Jeśli jednak myślicie, że to jedyne liście, zawarte w składach kosmetyków tej serii, to… będziecie bardzo miło zaskoczeni! W składach poszczególnych produktów
Super Leaves znajdziemy również ekstrakt z liści cytryny i pomarańczy, bogate w antyoksydanty, substancje oczyszczające, detoksykujące oraz regenerujące. Poza tym odżywczy i regenerujący ekstrakt z liści oliwki oraz nawilżający i łagodzący wyciąg z liści białej herbaty i mnóstwo innych “liściastych” składników aktywnych, stosowanych w formułach naturalnych kosmetyków Super Leaves, dla uzyskania jak najlepszego efektu na włosach i na skórze.
Żyjemy w zanieczyszczonym środowisku i każdego dnia mamy kontakt ze smogiem, spalinami oraz metalami ciężkimi, które z czasem mogą być szkodliwe i przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się włosów i skóry. Właśnie dlatego zarówno w produktach do pielęgnacji ciała jak i włosów Super Leaves, znalazł się ekstrakt z nasion moringi.
Ten aktywny składnik, pobrany z nasion Moringa oleifera, znanego również jako “cudowne drzewo”, ogranicza gromadzenie się cząstek zanieczyszczeń oraz odpowiada za proces detoksykacji. Tym samym poprawia kondycję włosów i skóry.

Co znajdziemy z serii Super Leaves?

ATTITUDE w serii Super Leaves, łączy inteligencję przyrody z najnowocześniejszą technologią, wykorzystując moc “super liści”. To właśnie dzięki tak przemyślanej strategii, powstają kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów, w najmniejszych szczegółach dopracowane, przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W serii znajdują się żele pod prysznic, mydła do rąk, balsamy do ciała, szampony i odżywki do włosów oraz produkty dla mężczyzn.

Dla włosów

Kosmetyki roślinne w linii Super Leaves zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy produkt zawierał naturalne ekstrakty odpowiadające potrzebom poszczególnych rodzajów włosów, w każdym z nich znajdziemy szampon i odżywkę. 

  • Seria nawilżająca wzbogacona proteinami komosy ryżowej i jojoba, aby pomóc odżywić, nawilżyć, naprawić i chronić włosy.
  • Seria dodająca objętości i blasku z bogatą w przeciwutleniacze żurawiną i białkiem sojowym, aby wzmocnić włosy.
  • Seria głęboko oczyszczająca, oparta na ekstrakcie z liści białej herbaty, znanej ze swoich właściwości usuwających zanieczyszczenia.
  • Seria odżywcza i wzmacniająca z olejem z pestek winogron i wyciągiem z liści oliwnych, aby przywrócić blask i witalność zniszczonych włosów

Dla ciała

Zarówno żele pod prysznic jak i mydła zawierają jedynie bezpieczne, niewysuszające substancje myjące. Natomiast wszystkie balsamy są oparte jedynie na naturalnych olejach i masłach i nie zawierają dodatków olejów mineralnych.
Wśród naturalnych produktów do pielęgnacji i higieny ciała znajdziemy 4 żele pod prysznic, 4 mydła do rąk oraz 4 balsamy do ciała. W zależności od potrzeb, w serii Super Leaves są zarówno produkty odżywcze, regenerujące, łagodzące jak i energetyzujące.
W produktach pod prysznic i do mycia rąk głównym składnikiem aktywnym jest wyciąg z liści cytryny, znany ze swoich właściwości oczyszczających i regenerujących. Produkty odżywcze zawierają nawilżający ekstrakt z liści oliwek.

Dla mężczyzn

Panowie z pewnością będą zadowoleni z obecności wśród produktów Super Leaves, kilku pozycji dedykowanych specjalnie dla nich. Znajdziemy tu dwa produkty 2w1 do ciała i włosów, idealnie dostosowane do potrzeb mężczyzn. Dodatkowo obydwa produkty są wzbogacone ekstraktami z czarnej wierzby i osiki, znanych z właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, łagodzących i przeciwłupieżowych. Ponadto w serii dla mężczyzn znalazły się dwa nawilżające kremy do ciała o nieco mocniejszym, bardziej energetyzującym aromacie.
Jeśli zainteresowała Was marka ATTITUDE lub naturalne produkty Super Leaves, napiszcie nam o tym w komentarzu. Dajcie również znać jeśli stosowaliście, któryś z kosmetyków roślinnych i jak sprawdził się u Was.