Wiosenne porządki - naturalne środki do sprzątania Ecozone

Dni są coraz dłuższe, słońca coraz więcej i nic nie zapowiada powrotu zimy, a więc to idealny moment na wiosenne porządki. Zanim jednak zaplanujemy co, warto pomyśleć również, czym… Okazuje się, że wnętrze produktów, których używamy do oczyszczania przestrzeni wokół Nas jest bardzo istotne. Powinniśmy pilnować, aby nasze środki do sprzątania nie zawierały pół tablicy Mendelejewa w składzie. Raporty naukowe Chemicals Health Monitor z 2007 roku wykazują, iż mogą one mieć związek z chorobami nowotworowymi, ADHD, chorobą Parkinsona, Alzheimera, a nawet nadwagą, cukrzycą czy też bezpłodnością często wywołaną problemami hormonalnymi. Musimy również zdawać sobie sprawę, że substancji chemicznych przybywa z dnia na dzień… Czym wobec tego sprzątać? Dzisiaj opowiem Wam o eko środkach do sprzątania marki Ecozone.

Eko środki do sprzątania

Jeśli chcecie poczytać więcej o tym, dlaczego chemia w środkach do sprzątania jest szkodliwa, odsyłam Was do jednego z moich tekstów na blogu (“Czas na (eko)porządki!”, “Jak sprzątały nasze babcie?” lub "FAQ: Sprzątanie przedświąteczne, czyli dlaczego warto używać zdrowych środków czystości?"). Tam rozwijam temat substancji, których powinniście unikać, szczególnie jeśli poszukujecie bezpiecznych środków do sprzątania dla alergików. Tutaj chcę się skupić na tym co dla nas dobre i zdecydowanie więcej miejsca poświęcić naturalnym środkom czystości. Niedługo z zakasanymi rękawami zabierzemy się za przedświąteczne porządki i będziemy potrzebować skutecznych produktów, którymi wyczyścimy wszystkie zakamarki. Produkty eko są tak samo skuteczne, wydajne i łatwe w użyciu, jak ich konwencjonalne odpowiedniki. Na pewno wiele osób zwróci uwagę, że ich cena często jest wyższa. Tak, to prawda, ale jeśli przeliczymy sobie ile będziemy musieli przeznaczyć na leczenie, np. nowotworu, cukrzycy czy problemów hormonalnych to kalkulacja staje się prosta.

Naturalne środki do sprzątania znajdują się w większości domów, a ich właściciele czasami nawet o tym nie wiedzą... Założę się, że w większości Waszych domów znajdzie się soda oczyszczona, której można z powodzeniem użyć jako środka czyszczącego, kwasek cytrynowy, który idealnie posłuży jako odkamieniacz czy ocet, który po zmieszaniu z wodą może posłużyć jako płyn do szyb. To nie są ani drogie, ani trudne do zdobycia produkty, wystarczy pójść do pierwszego sklepu osiedlowego.

Jeśli jednak chcemy, żeby środki czystości były bezpieczne i naturalne, ale nie mamy czasu na mieszanie składników w odpowiednich proporcjach samemu, istnieje wiele bardzo skutecznych eko środków czystości. Jedna z moich ulubionych marek- Ecozone ma w swoim asortymencie naturalny zastępnik każdego chemicznego produktu do sprzątania. Począwszy od płynu do mycia naczyń, przez produkty do prania i sprzątania, na preparatach do udrażniania rur i czyszczenia toalet skończywszy. Ecozone to produkty bezpieczne dla ekosystemów, które nie powodują zanieczyszczeń wód, gleby i powietrza, a co najważniejsze nie wpływają negatywnie na Nasze zdrowie i samopoczucie.

Ecozone w każdym domu…

Ecozone to rodzinna firma, w której to tworzone są ekologiczne środki czystości, które ze względu na przystępną cenę, wysoką jakość oraz dużą wydajność są idealną alternatywą dla wszechobecnej chemii. Twórcy marki wyznają i praktykują zasadę dbania o środowisko. Wynika to ze świadomości, że obecnie mamy do czynienia z najwyższym od wielu lat poziomem CO2. Powodem takiego stanu rzeczy jest uprzemysłowienie rolnictwa, nadmierna konsumpcji produktów, jak również masowa produkcja niemal wszystkiego. Stworzenie eko środków do sprzątania Ecozone jest podyktowane chęcią stworzenia dostępu do zdrowych i niedrogich środków czyszczących, których skład nie jest wynikiem kompromisu pomiędzy skutecznością a bezpieczeństwem. Tworzone przez nich produkty to wynik innowacyjnego podejścia do czyszczenia powierzchni i łączenia odpowiednich składników. To również przejaw determinacji w dążeniu do perfekcji i tworzeniu alternatyw całkowicie przyjaznych dla środowiska opartych na naturalnych i bezpiecznych składnikach. Filozofia twórców Ecozone opiera się na przekonaniu, że każdy z nas ma wpływ na kształtowanie świata. Dokonywanie prostych, drobnych zmian w naszych codziennych czynnościach, na dłuższą metę ma ogromne znaczenie dla naszej planety. Zaczynając od stworzenia we własnym domu bezpiecznej i wolnej od środków chemicznych “strefy eko”, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości szkodliwych substancji, które następnie zanieczyszczają wodę, glebę i powietrze.

Co warto wiedzieć o produktach Ecozone?

Ekologiczne środki do sprzątania Ecozone są oparte na trzech założeniach: wysokiej jakości, wysokiej wydajności oraz zawartości składników ekologicznych. Ponadto, twórcy marki zapewniają, że:

 • receptury nie zawierają oleju palmowego, którego pozyskiwanie przyczynia się do niszczenia środowiska naturalnego oraz zabijania zwierząt,

 • produkty są antyseptyczne i antybakteryjne i docierają nawet do trudno dostępnych zakamarków,

 • produkty są ekologiczne, a formuły są oparte na składnikach roślinnych, bezpiecznych dla człowieka i środowiska,

 • produkty mają certyfikat AllergyUK, są bezpieczne dla alergików

 • środki czystości są odpowiednie dla Vegan, mają certyfikat Vegan oraz Cruelty Free

 • produkty są przyjazne dla zwierząt, aby mogły się bawić i lizać nawet świeżo umytą płynem Ecozone podłogę, bez obaw, że coś im się stanie,

 • formuły są całkowicie bezpieczne dla ekosystemów wodnych, aby nie zanieczyszczać środowiska,

 • żaden z produktów nie zawiera chemicznych wybielaczy, fosforanów, plastyfikatorów, składników syntetycznych oraz toksycznych substancji chemicznych

Dodatkowo twórcy Ecozone dokładają wszelkich starań, aby poddawać recyklingowi zużyte opakowania po produktach. Wykorzystują stare części opakowania i dają im drugie życie. Do produkcji środków czystości stosowane są materiały i butelki, które mogą zostać poddane recyklingowi.

10 produktów Ecozone pomocnych w wiosennych porządkach

Przed nami szaleństwo wiosennych porządków, a już za chwilę czekają nas również porządki przedświąteczne. W związku z tym, przygotowałam dla Was listę produktów, które ułatwią Wam sprzątanie:

 1. Ecozone, Uniwersalny Środek Czyszczący 3w1, 500ml

Wyczyści zarówno płytę indukcyjną jak i tłusty okap, możecie nim również przecierać blaty kuchenne.

 1. Ecozone, Środek do czyszczenia powierzchni kuchennych oraz piekarników 3w1, 500ml

Idealnie wyczyści przypaloną kuchenkę oraz piekarnik. Często stosuję go również do czyszczenia wnętrza lodówki.

 1. Ecozone, Płyn do Mycia Naczyń Oryginalny, 500 ml

Jeden z najlepszych i najbardziej wydajnych eko płynów do mycia naczyń. Jest wystarczająco gęsty, aby niewielka ilość wystarczyła na wiele naczyń.

 1. Ecozone, Ekologiczny Środek do Czyszczenia Toalet, 750 ml

Najlepszy eko płyn do toalety, jakiego używałam. To dzięki niemu przekonałam się, że aby utrzymać toaletę w czystości, wcale nie trzeba chloru. Idealny również do czyszczenia trudnych zabrudzeń czy zacieków z powierzchni wanny oraz umywalki.

 1. Ecozone, Płyn do udrażniania rur Ecozone, 1 litr

Naprawdę daje radę i wcale nie będziecie już potrzebować powszechnie znanego produktu, którego nazwa została zaczerpnięta zwierzęcia, które ryje tunele pod ziemią… Jego stosowanie bowiem jest szkodliwe nie tylko dla człowieka, ale również dla środowiska

 1. Ecozone, Szampon do czyszczenia dywanów, 1000ml

Nic dodać, nic ująć, radzi sobie świetnie z zabrudzeniami i plamami różnego pochodzenia.

 1. Ecozone, Płyn do mycia podłóg drewnianych, MIGDAŁOWY, 500ml

Idealnie zabezpiecza parkiet, można go aplikować bezpośrednio na podłogę bez potrzeby rozcieńczania.

 1. Ecozone, Odświeżacz do toalety na 2000 użyć, JADE

Moje kolejne odkrycie! Nietoksyczny i biodegradowalny odświeżacz z powodzeniem zastąpi naszpikowaną chemią kostkę do toalety.

 1. Ecozone, Spray do codziennego mycia szyby prysznicowej, 500ml

Idealnie sprawdza się również jako płyn do szyb i luster.

 1. Ecozone, Ściereczka z mikrofibry uniwersalna

Może być stosowana do każdej powierzchni i z każdym środkiem czyszczącym, nie tylko Ecozone.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu będziecie częściej sięgali po ekologiczne środki czystości, że zainteresowała Was marka Ecozone i jej produkty oraz, że skorzystacie z mojej listy “pomocników” w wiosennych porządkach. Zaglądajcie również w najbliższym czasie na ekodrogeria.pl, bo szykujemy dla Was super promocję, która ułatwi Wam planowanie przedświątecznych porządków. Jeśli nie chcecie przegapić nowości oraz informacji o promocjach, zapiszcie się również do newslettera i dołączcie do grona dobrze poinformowanych… :-)

Autor: Edyta Majczak