Bio-D Ekologiczny Proszek do Prania 12,5 kg

Bio-D

5034938100032

BIO0100032

Uniwersalny, niebiologiczny, skoncentrowany proszek do prania do stosowania w pralkach automatycznych, Franiach i do prania ręcznego.

Czytaj Dalej


319,00


Ten produkt nie występuje już w magazynie


Doskonały proszek do prania pieluszek, ubranek dziecięcych i całej rodziny, przyjazny skórze nawet bardzo wrażliwych, alergicznych domowników.

 Wybór proszku Bio-D przez Pieluszkarnię, nie jest przypadkowy. Świadomi tego, że wiele ekologicznych środków do prania zawiera wysoki procent mydeł roślinnych, które nie sprzyjają chłonności pieluszek osadzając się na ich włóknach i w pewien sposób "zatłuszczając" je, wybraliśmy proszek, który zawiera możliwie najniższy ich procent.

Niższa zawartość mydeł roślinnych w żadnym stopniu nie obniża skuteczności proszku, jedynie odpowiada na potrzebę zachowania chłonności włókien (szczególnie wrażliwe na "zatłuszczanie" są włókna bambusa i mikrofibrowe, potem inne).

 Jeśli chcesz prać pieluszki w 40 stopniach i mieć pewność, że będą odkażone i higieniczne- używaj proszku Bio-D z dodatkiem 1 łyżeczki proszku Nappy Fresh.

Skład :Zeolite, Sodium Carbonate, Sodium Sulphate, Sodium Metasilicate, Vegetable Soap, Sodium Perborate, Non-ionic Detergent, Cellulose Colloids.

 

Proszek do prania i płyn do płukania Bio D to produkty hypoalergiczne, przyjazne skórze z AZS (Atopowym Zapaleniem Skóry). Producent wyeliminował składniki często alergizujące, minimalizując ryzyko wystąpienia alergii. Produkty Bio D do prania pozbawione są drażniących wybielaczy optycznych, aktywatorów TAED, sztucznych barwników czy intensywnych kompozycji zapachowych.  

Proszek Bio D jest proszkiem non-bio, tj. niebiologicznym - co to oznacza? 

Proszek non-bio to proszek, w którym nie stosuje się enzymów. Zadaniem enzymów jest rozkładanie tłuszczy i białek. Zwykle proszki z działu ekologicznego prania nie zawierają enzymów, ponieważ są one substancjami, które u wielu osób powodują alergie oraz najczęściej są wytwarzane przez organizmy zmienione genetycznie, co kłóci się z ideą ekologicznej produkcji.  

Wskazówki:

Pranie ręczne: Zawsze należy upewnić się, że proszek rozpuścił się całkowicie zanim zanurzymy ubranie.  Przed suszeniem należy wypłukać pranie w czystej wodzie.

Należy pamiętać, że Proszek Bio-D jest proszkiem skoncentrowanym, używamy go więc znacznie mniej niż standardowo używanych proszków. Dokładnie:

Pranie ręczne (20-25 litrów)

Miękka woda: 60ml, Twarda woda: 80ml, Bardzo twarda woda: 100m

Pralki automatyczne ładowane od przodu:

Miękka woda: 60ml, Twarda woda: 80ml, Bardzo twarda woda: 100ml

Inne pralki automatyczne

Miękka woda: 70ml, Twarda woda: 90ml, Bardzo twarda woda: 110ml

1 czubata łyżeczka = 15ml

Opinie

Napisz opinię

Bio-D Ekologiczny Proszek do Prania 12,5 kg

Bio-D Ekologiczny Proszek do Prania 12,5 kg

Uniwersalny, niebiologiczny, skoncentrowany proszek do prania do stosowania w pralkach automatycznych, Franiach i do prania ręcznego.

Napisz opinię


Inne produkty w tej samej kategorii: